Muž z Thajska vykonal za svoj život viacero resuscitácii, ale ani jedna nebola vykonaná na slonovi. Až do tohto okamihu. Mana, ktorý už 26 rokov pracuje ako záchranár, zavolali do akcie potom, čo došlo k nehode. V provincii Chanthaburi totiž došlo k ťažkej zrážke motocykla so sloním mláďatkom. K zrážke došlo preto, že bola tma a motorkár si neskoro všimol slona prechádzajúceho cez cestu.

Zdalo sa, že je po všetkom a slon zomrie, ale na miesto okamžite dorazil Mana aj keď bol mimo služby. Okamžite začal s resuscitáciou zvieraťa. Video sa veľmi rýchlo stalo virálnym a ľudia sa tešili z úspešnej záchrannej akcie. Mana neskôr priznal, že to, kde sa nachádza slonie srdce, sa dozvedel z videa. „Zachraňovať životy je moje životné poslanie, no teraz to bolo ťažšie a navyše som počas záchrany celý čas počul ako matka volá na svoje mláďa,“ povedal záchranca.

Slon sa asi po 10 minútach od zrážky postavil na vlastné nohy. „Keď sa mláďa postavilo a kráčalo, začal som plakať,“ povedal Mana. Neskôr slona previezli na ošetrenie a potom ho vrátili na miesto zrážky v nádeji, že si ho jeho matka nájde. A tak sa napokon aj stalo. A napriek tomu, že chlapík bol už pri mnohých dopravných nehodách s účasťou ľudí, tak povedal, že tento slon bol jediný tvor, ktorého sa mu podarilo oživiť.

Záchrannú akciu si môžete pozrieť na tomto videu:

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.