Jeden z najvzácnejších motýľov vám pripomenie dobu spred niekoľkých rokov, kedy sa na internete objavila fotografia šiat a ľudia sa hádali či sú modro čierne alebo bielo zlaté. Jeho jedinečné sfarbenie dokáže zmiesť každého, pretože záleží na tom, z akého uhla sa na tohto tvora pozriete. 

Dúhovec väčší patrí medzi najväčšie motýle v Spojenom kráľovstve a po znižovaní populácie sa našťastie opäť začína objavovať v anglických lesoch. Tento druh motýľa priťahuje najmä páchnuci syr, ľudský pot, rybia pasta či výkaly psov. Je to nezvyčajné zviera, ktoré má zvláštne sfarbenie krídel, ktoré sú raz modré a inokedy hnedé. 

O krásne zábery sa postaral fotograf Andrew Fusek Peters v Oversley Woods. „Sú veľmi zriedkavé a rovnako ako u iných britských motýľov aj populácia dúhovca prudko poklesla. Keď sa na neho pozriete zozadu je hnedý a keď sa pozriete spredu je modrý,“ povedal fotograf. Meniace sa farby spôsobuje efekt svetla a špeciálny krídla, na ktorých sa farby lámu mnohými spôsobmi. Fotograf dodal, že tohto motýľa spozoroval po 4 rokoch odkedy sa venuje fotografovaniu. 

Zdroj

Foto: youtube

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.