Existujú rôzne veci, ktoré môžete urobiť, keď zbadáte sedieť muchy na vašom jedle. Napríklad aj to, že chutný obed jednoducho okamžite vyhodíte. Ale sú aj takí ľudia, ktorí jedlo ďalej pokojne jedia a vhodiť ho skôr ľutujú. No treba si uvedomiť, že muchy sú síce malé, avšak dokážu narobiť poriadne problémy a je lepšie o nich vedieť, ako potom zostať prekvapený. Je známe, že muchy dokážu kontaminovať jedlo, no nielen to. Zdá sa, že vplyv, ktorý tieto drobné tvory majú, je ešte omnoho väčší a komplikovanejší, ako si možno myslíte.

Môžu sa vyvracať na vaše jedlo

Muchy jedia tak, že jedlo nasávajú cez ich rúrkové ústa. Tvar ich úst je ale dôvod, prečo musia premieňať každé jedlo na tekutinu. A aby to dosiahli, zvracajú jedlo vlastnými slinami, ktoré môžu obsahovať všetko, čo už predtým jedli, napríklad aj zhnité mäso alebo výkaly. Pozor na to.

Kladú vajíčka

Zvyšky jedla, ktoré ste si ušetrili na neskôr, sa môžu stať ideálnym hniezdom pre vajcia múch. A po nejakom čase z nich vyrastú malé červy alebo larvy, ktoré vás môžu otráviť baktériami. Nezabudnite teda pokrývať svoje jedlo, ak ho necháte ležať čo i len na malú chvíľu.

Ich nohy a krídla dokážu zmeniť jedlo doslova na hniezdo plné baktérii

Vedeli ste, že najväčší počet mikróbov je možné nájsť na vonkajšej strane tela muchy? Podľa univerzity Nanyang „každý krok stoviek múch, ktoré lietajú za sebou, zanechávajú za sebou nemalú mikrobiálnu stopu“. To znamená, že všetko, čoho sa muchy dotknú, sa môže vážne infikovať.

Môžu mať viac ako 60 chorôb

Muchy domáce môžu preniesť na človeka najmenej 65 rôznych chorôb len tým, že sa pohybujú po rôznych odpadkoch a následne aj jedle, ktoré jete. Medzi také nepríjemnosti patrí napr. hnačka, cholera či dokonca malomocenstvo. A nie sú to len ľudia, ktorí môžu trpieť, muchy totiž dokážu infikovať aj iné zvieratá, ako sú napríklad kurčatá alebo ošípané.

 

 

 

Zdroj

Foto: Brightside

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.