Muhammad Ali
Foto: Cliff

Muhammad Ali vošiel do histórie nielen ako vynikajúci boxer ale aj ako bojovník za ľudské práva a šíriteľ porozumenia medzi jednotlivými náboženstvami. Často sa politicky angažoval a vyjadroval k spoločensky závažným témam.

Keď dosiahol 29 rokov, bol povolaný do ozbrojených síl americkej armády z dôvodu vyvrcholenia vojny vo Vietname. Svoje rozhodnutie odôvodnil jednoducho vetou:

“ Ja nemám nič proti týmto Vietcongom, oni ma nikdy n#grom nenazvali“ .

Na základe neposlušnosti ho USA zbavili titulu a pozastavili jeho karériu na 3,5 roka. Rovnako čelil až 5 ročnému väzeniu, súd napokon vyhral. Celý proces ho však stál milióny dolárov as síl v čase keď mal byť na vrchole kariéry.  V roku 1984  mu diagnostikovali Parkinsonovú chorobu.

zdroj

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.