Muránska planina je čarokrásny národný park. Všade, kam zamierite, nebudete mať núdzu o nádherné pohľady i rôzne atrakcie. Rozprestiera sa neďaleko Revúcej. V tesnej blízkosti nájdete aj obec Telgárt, ten zas ponúka jedinečný most, aký na Slovensku nemá obdobu. O kúsok ďalej je neuveriteľná dedinka s názvom Dedinky a v nej vodná nádrž – Palcmanská Maša. Poďme si teraz bližšie predstaviť tieto nádherné miesta.

Muránska planina

Neuveriteľne krásny národný park, ktorý vás okamžite nadchne. Napr. v obci Muráň sa môžete vydať na turistiku k zrúcanine hradu s rovnakým názvom. Alebo sa iba prejdite po nádhernej okolitej prírode. Ak aj nie ste práve turistický typ, tento park je pre vás ako stvorený. Už len pri prechádzaní autom alebo iným dopravným prostriedkom sa nestačíte diviť, akú krásu ponúka. Budete chcieť stať na každom kroku a fotografovať si okolitú prírodu i krásne výhľady. Alebo sa vydajte na netradičnú lúku plnú svišťov, ktorú nájdete v lokalite Biele Vody a tieto zvieratká vám budú doslova jesť z ruky, keďže je povolené kŕmiť ich.

Autor: zaujimavysvet
Autor: zaujimavysvet
Photo by wikimedia
Autor: zaujimavysvet

Telgárt

Táto obec je na skok od spomínaného miesta. Je známa najmä tým, že sa tam nachádza skvost medzi mostami, tzv. Chmarošský viadukt. Z tohto viaduktu ležiaceho pod Kráľovou hoľou vyžaruje neprekonaná technická zručnosť a cit pre krásu, ktorú do neho vložil jeho staviteľ. Je to proste jedinečný kamenný most. Nájdete tam však aj zaujímavý tunel i ďalší podobný most. Medzi Telgártom a Dedinkami môžete zájsť aj do najväčšej ľadovej jaskyni na Slovensku – Dobšinskej ľadovej jaskyni.

Autor: zaujimavysvet
Autor: zaujimavysvet

 

Autor: zaujimavysvet

Dedinky a Palcmanská Maša 

Ďalšia nádherná dedinka. Nachádza sa v akomsi údolí, do ktorého zídete po kľukatej ceste. Ešte z vrcholu, ak pôjdete smerom od Telgártu, ju uvidíte v plnej kráse aj spolu s krásnou Palcmanskou Mašou. Táto dedina patrí do Národného parku Slovenský raj, takže máte záruku, že kamkoľvek sa v jej okolí vyberiete, nebudete ľutovať. Akonáhle sa ocitnete na tomto mieste, budete sa cítiť ako v takej krajinke z iného sveta. Je tam neuveriteľný kľud a príroda všade dookola má úžasne čaro. Na vodnej nádrži si môžete zapožičať rôzne malé plavidlá alebo sa aj okúpať. Je to dokonalé miesto najmä pre rodiny s deťmi.

Autor: zaujimavysvet
Autor: zaujimavysvet
Autor: zaujimavysvet

 

Photo by wikimedia

Mlynky

Za návštevu určite stojí jedno krásne miesto, akým je Zejmarská roklina. Túto tiesňavu nájdete v obci Mlynky – Biele vody, ktorá je len 4 km od vyššie spomínanej dediny. Potok vytvára niekoľkostupňovú krásnu sústavu vodopádov. Táto tiesňava je sprístupnená od roku 1963.

Photo by wikimedia
Photo by wikimedia

Zdroj: Zaujímavý svet

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.