Už takmer celé desaťročie hľadá muž z Walesu svoj starý pevný disk, ktorý sa mu omylom podarilo vyhodiť pri upratovaní. Jeho starý disk obsahoval peňaženku so 7500 bitcoinmi. V čase, keď ho vyhodil, by táto suma bitcoinu mala hodnotu 665 tisíc dolárov, čo je približne 587 tisíc eur. Dnes by táto suma z neho urobila milionára, keďže by jeho hodnota bola 357 miliónov dolárov, čo je viac ako 315 miliónov eur. 

Zdroj: trader

„Rozprával som sa s jedným mužom, ktorý pracuje na skládke, vysvetlil som mu situáciu a on ma skutočne odviezol na miesto skládky, ktorá bola veľká asi ako futbalové ihrisko,“ uviedol ešte v roku 2013 James Howells.

Po tomto počiatočnom úsilí nájsť stratený disk sa zdalo, že Howells rezignoval a zabudol na stratu digitálneho bohatstva. Nedávno však nahovoril niektorých miestnych obyvateľov Newportu, aby mu pomohli pri hľadaní tohto zariadenia. Každému, kto mu ho pomôže nájsť, sľubuje odmenu v miliónoch, a to v prípade, že bude pevný disk stále čitateľný. 35-ročný muž chce darovať zhruba 70 miliónov dolárov aj podpornému fondu, ktorý bol zriadený v súvislosti s koronavírusom. 

Zdroj: flickr

Howells nie je jediným vlastníkom kryptomien, ktorý čelí takémuto katastrofálnemu scenáru. Začiatkom tohto roka informoval The New York Times, že zhruba 140 miliárd dolárov v bitcoinoch sa stratilo kvôli vlastníkom, ktorí zabudli svoje heslá alebo si nikdy nezálohovali svoje peňaženky. Nedávno vznikol aj jeden podnik s názvom Crypto Asset Recovery, aby pomohol týmto ľuďom znovu objaviť ich heslá. 

ZDROJ

Lucia Gajdošová
Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.