Tridsaťročný Tyson Steele nejaký čas žil v aljašskej divočine vo svojej chatke na úplnej samote. Najbližší sused bol od neho vzdialený až 32 kilometrov. Jedného dňa však vhodil do krbu kus lepenky a hneď vedel, že urobil chybu – chybu, ktorá ho stála jeho domov a takmer aj vlastný život.

Foto od Facebook

Tento dobrodruh síce vie ako sa o seba postarať, no situácia v akej sa ocitol bola viac ako nebezpečná. Na cestu sa vydať nechcel, pretože podmienky boli skutočne ťažké a okrem toho by mal k dispozícii len šesť hodín denného svetla. V chate mu navyše zhoreli aj špeciálne topánky vhodné na tento terén a ostali mu len jedny bežné a k tomu deravé ponožky. Dobrodruh tvrdí, že svoju chybu si veľmi rýchlo uvedomil. „Uvedomil som si, že to bude problém, celý život som mal kachle na drevo. Napokon cez komín vyšla iskra a tá pristála na streche,“ povedal muž. Chata behom pár minút ľahla popolom. Plamene ju ovládli tak rýchlo, že muž bol nútený vybehnúť von. Keď sa obzrel, celú chatu pohltilo. Steele dúfal, že ho nasledoval aj jeho milovaný pes Phil, ale čoskoro si uvedomil, že šteniatko nie je v dohľade, psík tam bohužiaľ uhorel. Steele si tak uvedomil, že teraz to, čo musí nevyhnutne urobiť je vymyslieť spôsob, ako prežiť.

SURVIVOR

On Thursday, January 9, Helo 3 responded to a request for a welfare check on Tyson Steele, age 30, at his remote homestead approximately 20 miles outside of Skwentna. He had not been heard from for several weeks. Late that morning, Helo 3 pilot Cliff Gilliland and Tactical Flight Officer Zac Johnson located Steele waving his arms near a makeshift shelter. An SOS signal was stamped in the snow outside. His cabin had burned down in mid-December killing his dog and leaving him stranded in subzero temperatures with no cabin, and no means of communication, for 23 days. Read the story in his own words athttps://dps.alaska.gov/getmedia/4d477f96-1d92-4082-8ec9-76dd97580108/Winter-Fire-Survivor_1-10-2020

Zveřejnil(a) Alaska State Troopers (Official) dne Pátek 10. ledna 2020

Ako neskôr povedal, tak prvé dve noci prežil v jaskyni, no následne sa rozhodol vybudovať provizórny prístrešok. Keď chata zhorela, tak to čo z nej zostalo zakryl plachtami a urobil aspoň provizórny prístrešok. Muž neskôr povedal novinárom, že jediné, čo ešte stihol urobiť je zachrániť toľko zásob, koľko sa len dalo, aby prežil aspoň niekoľko dní. Z týchto zásob napokon dokázal prežiť tri týždne. Až jedného dňa nad jeho hlavou preletel záchranný vrtuľník, ktorý si všimol jeho SOS napísané v snehu.

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.