Vo vakcinačnom centre severotalianskeho mesta Biella došlo k podvodu. 57-ročný muž, odmietajúci vakcínu, sa rozhodol zaočkovať do falošnej ruky. K tejto bizarnej udalosti došlo týždeň po tom, čo Taliansko oznámilo opatrenia, ktoré zakazujú neočkovaným ľuďom zúčastňovať sa množstva spoločenských, kultúrnych a športových udalostí. 

Zdravotná sestra však plány tohto muža prekazila. Spočiatku si nič zvláštne nevšimla, no neskôr na základe studenej, gumenej a zvláštne sfarbenej pokožky zistila, že končatina nie je skutočná. Navyše, muž nemal na ruke žiadne žily. 

Po odhalení sa muž pokúsil zdravotníčku presvedčiť, aby o jeho neúspešnom pokuse o podvod nikomu nepovedala. Zdravotná sestra však muža nahlásila polícii, ktorá sa týmto prípadom aktuálne zaoberá. 

Spomínaný muž sa pred vykonaním tohto odvážneho kúsku uisťoval aj na Twitteri, či mu to prejde. V príspevku, ktorý už momentálne nie je dostupný, sa pýtal, či by ho odhalili, keby ide na očkovanie v silikónovej forme. V rámci tohto príspevku pridal muž aj odkaz na konkrétny produkt, ktorý stál takmer 500 eur. 

Zdroj: flickr

Podľa informácii BBC je tento muž bývalým zdravotným pracovníkom, ktorý mal pozastavený výkon práce, pretože nebol zaočkovaný. V Taliansku sa totiž vyžaduje, aby boli všetci ľudia, pracujúci v zdravotníctve, zaočkovaní. 

ZDROJ

 

Lucia Gajdošová
Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.