Podľa správ sa podarilo tento týždeň odhaliť muža z Číny, ktorý sa pokúšal prepašovať stovky živých škorpiónov vo svojej batožine zo Srí Lanky do Číny. To sa mu ale nepodarilo a tento čin ho vyšiel na niekoľko stoviek dolárov.

luggage on airports fotografia
Foto od flickr Ilustračné

Muža vo veku 30 rokov sa podarilo odhaliť úradníkom na letisku. Škorpiónov sa očividne snažil priviesť z medzinárodného letiska Bandaranaike v Kolombe do Guangzhou v južnej Číne. Podľa CNN, citujúc oznámenie Ministerstva zdravotníctva v Hongkongu, sa škorpióny niekedy používajú v tradičnej čínskej medicíne s tým, že údajne môžu byť užitočné na zmiernenie bolesti svalov.

Samotné škorpióny boli zabalené do najmenej siedmich rôznych plastových nádob. Muž, ktorý sa ich pokúsil prepašovať, bol prepustený po tom, čo zaplatil pokutu niečo vyše 551 dolárov. „Tieto škorpióny boli zozbierané z niekoľkých oblastí na Srí Lanke,“ informovala CNN hovorkyňa Srí Lanky Sunil Jayarathna. „Aj keď jedovaté škorpióny nie sú smrtiace, ale sú chránené,“ dodala. Podľa BBC žije na Srí Lanke asi 18 rôznych druhov jedovatých škorpiónov, no iba jeden z nich je smrteľný. 

Táto krajina sa snaží bojovať proti obchodovaniu s voľne žijúcimi živočíchmi a rastlinami, ale v skutočnosti stále dochádza ku pokusom o pašovanie zvierat. Napríklad minulý rok v júni bolo niekoľko ľudí obvinených z chytania sloních mláďat a tých potom obvinili zo snahy o obchodovanie. Takýchto a podobných prípadov je stále veľmi veľa. Tentokrát sa mužovi nepodarilo preniesť tieto tvory do lietadla, no nie vždy sa podarí podobný nelegálny čin odhaliť. Vyskytlo sa už niekoľko prípadov, kedy škorpióni vyliezali z kufrov a padali na nič netušiacich ľudí.

 

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.