Polícia vyšetruje na Novom Zélande bizarný prípad súvisiaci s očkovaním. Muž sa vydával za iných ľudí a nechával sa miesto nich očkovať proti koronavírusu. Neznámy muž navštívil rôzne novozélandské očkovacie centrá a v priebehu dňa dostal až 10 dávok vakcíny. Za túto službu si nechával aj zaplatiť. 

Zdroj: pixabay

Astrid Koornneef, manažérka programu vakcinácie Covid-19 a imunizácie, hovorí, že ministerstvo zdravotníctva krajiny si je vedomé tohto problému a berie záležitosť veľmi vážne. „Sme veľmi znepokojení touto situáciou a pracujeme s príslušnými úradmi,“ vyjadrila sa Astrid. „Prevziať identitu inej osoby a dostať lekárske ošetrenie je nebezpečné. Ohrozuje to osobu, ktorá dostane očkovanie s predpokladanou identitou, ale aj osobu, ktorá svoj zdravotný záznam preukáže, že bola očkovaná, aj keď nie,“ dodala. 

Zdroj: pixabay

K situácii sa vyjadrila aj vakcinologička Helen Petousis-Harris, ktorá uviedla, že tento čin bol neuveriteľne sebecký. Vakcinologička dodala, že štúdie zamerané na takéto nadmerné dávky vakcíny neboli vytvorené, a preto ťažko povedať, čo sa môže stať mužovi, ktorému bolo podaných 10 dávok. Podľa imunológa Grahama Le Grosa je však nepravdepodobné, že by mohol tento muž zomrieť. 

ZDROJ

 

 

Lucia Gajdošová
Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.