Mimoriadne zaujímavé Pompejské múzeum s názvom Antiquarium, teda múzeum plné artefaktov z najslávnejšieho mesta pochovaného sopkou, otvorilo svoje brány po celých 40 rokoch – zatvorili ho ešte v roku 1980. Je to naozaj úchvatné miesto a považuje sa za akýsi symbol odolnosti Pompejí.

Múzeum bolo prvýkrát otvorené v roku 1873 a obsahuje aj také skvosty ako odliatky z tiel zvierat či ľudí, ktorí tam zomreli. Všetky artefakty umožňujú ľuďom vdýchnuť tú atmosféru, ktorá bola kedysi v meste a návštevníci sa tak môžu dôverne prepojiť s obdobím spred necelých 2000 rokov. Je tam tiež mnoho zachovaných predmetov ako riad, sochy či fresky a iné. Mesto bolo istý čas zatvorené pre verejnosť, ale archeológovia neprestali pracovať na vykopávkach, pretože je tam ešte čo objavovať.

Toto znovuotvorenie múzeá považujú za znak veľkej nádeje v týchto veľmi zložitých časoch. Múzeum si budú môcť návštevníci užiť aj s vystavenými najcennejšími objavmi z mesta, ktoré často putujú do zahraničia na významné výstavy. Avšak, v aktuálnej situácii môžu múzeum navštíviť iba obyvatelia regiónu Campagna, pretože cestovanie medzi regiónmi je zakázané.

Zdroj

Foto: Pixabay

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.