Dnes sú už ženy veľmi úspešné aj v pracovnej oblasti a bez problémov sa dokážu presadiť na trhu práce. Bez akýchkoľvek pochýb sú rovnako šikovné ako muži, no napriek tomu existuje niekoľko vecí, ktoré robí fyzicky silnejšie pohlavie inak a vďaka tomu je ich život častokrát jednoduchší. Inšpirovať sa týmito zvyklosťami môžu aj ženy.

Hľadanie krásy v zrkadle

Ženy sú pri pohľade do zrkadla k sebe veľmi kritické, zatiaľ čo muži sa zvyknú vnímať v lepšom svetle a takmer nikdy nevidia chyby na svojom vzhľade. Nežnejšie pohlavie sa na seba pozerá v zrkadle z dôvodov ako je zistenie toho či existujú nejaké nedokonalosti, či nemajú zlý make up alebo napríklad sivé vlasy. Muži sa na seba naopak pozerajú s obdivom. 

Lepšie zvládanie rozchodov

Pokiaľ ide o zvládanie rozchodov, tak aj v samotných filmoch sú znázorňované zväčša tak, že muž vyhľadá v takomto prípade okamžite spoločnosť a ide sa napríklad s priateľmi opiť, zatiaľ čo ženy to znášajú trochu horšie, napríklad so zmrzlinou v ruke plačú alebo telefonujú so svojou dobrou kamoškou. 

Jednoduchosť a poriadok nadovšetko

Kúpeľňa ženy vyzerá štandardne úplne inak ako tá mužská. Zatiaľ čo muži v nej majú základné hygienické potreby bez ďalších zbytočností, tak ženy to majú úplne naopak. Veľakrát si v nej skladujú toľko kozmetiky, až úplne stratia prehľad o tom čo ešte potrebujú a je použiteľné a čo naopak nie. Jednoduché a usporiadané kúpeľne sú vždy lepšie, pretože prinášajú menej problémov. 

Šaty sú večným problémom

Aj keď skriňa ženy praská častokrát vo švíkoch, tak stále má dojem, že si na seba nemá čo obliecť. Muži sa s týmto takmer vôbec nestretávajú, naopak nemajú problém kombinovať menej oblečenia a zároveň nemať toho zbytočne veľa, čo im napokon pomáha prekonať zbytočné problémy.

Diskusia na pracovisku

Ženy sa niekedy boja zdieľať svoje názory na pracovisku, pretože berú veci príliš osobne aj keď sa týkajú priamo ich zamestnania a nie osobného života. Alebo sa stáva to, že najskôr čakajú, kým sa ich niekto niečo opýta a až následne sa vyjadria. Muži sa svoj názor na pracovisku vyjadriť neboja a to im veľakrát pomáha. 

Pri balení je potrebné držať sa podstatného

Ženy majú tendenciu baliť si príliš veľa veci a výskum ukázal, že so sebou berú až o dve tretiny viac veci, ako je skutočne potrebné. Ukázalo sa však, že tento zvyk má svoje korene. Súvisí to totiž s minulou dobou, kedy ženy nosili zložité oblečenie s malými vreckami, a preto boli nútené nosiť tašky, do ktorých si ďalšie veci dávali.

Sila ticha

Ticho môže mať rôzne významy. Aj keď ho niektorí ľudia považujú za bezvýznamné a neprenášajúce správu, tak aj odborníci sa zhodujú na tom, že to nie je pravda. Ticho vám toho dokáže povedať veľmi veľa. Muž stojací v tichosti sa veľakrát považuje za silného, dominantného a vyrovnaného človeka. Je veľmi dôležité nacvičiť si aj schopnosť byť ticho, čo dokáže pomôcť s disciplínou. 

Multitasking má svoje limity

Ženy sú známe tým, že na rozdiel od mužov dokážu robiť viacero vecí naraz, aj keď nie každý s tým súhlasí. Aj toto má však svoju temnú stránku a tou je fakt, že takýmto spôsobom môžu rýchlejšie vyhorieť. Treba si preto uvedomiť, že nikto nie je superhrdina a práca by mala byť rozdelená porovnateľným pomerom medzi oboma pohlaviami, a to aj čo sa domácností týka.

 Zdroj

Foto: Brightside

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.