Ukázalo sa, že viac mužov dokáže odpustiť neveru svojej partnerke ako naopak. Údaje, ktoré zozbierala Ashley Madison zároveň ukazujú, že u žien je oveľa menej pravdepodobné, že neveru vôbec dokážu odpustiť.

Tento výskum sa udial na vzorke 3 000 respondentov. Na otázku či by partnerovi odpustili podvádzanie, 86% mužov odpovedalo, že áno a 82% žien odpovedalo, že by to partnerovi vrátili. Psychoterapeutka Lucy Beresford uviedla, že to veľmi úzko súvisí s rozdielnym vnímaním vzťahov v rámci pohlaví.

, Muži skôr dokážu odpustiť neveru svojej partnerke ako ženy aféru svojmu partnerovi
Foto od Pixabay

„Keď čelíte podvádzaniu, muži sa sústredia na fyzickú stránku. Ženy sa práve naopak zaujímajú o emočné dopady. Je to preto, že muži a ženy spracovávajú svoje reakcie na neveru odlišne. Muži majú väčší záujem vedieť o fyzických aspektoch milostného vzťahu a je pre nich ťažké odpustiť v prípade, že došlo ku skutočnému sexu,“ povedala Lucy.

Ďalej dodala, že ženy sú oveľa viac zranené, ak zistia, že k styku došlo kvôli emocionálnemu vzťahu. Je teda len veľmi malá pravdepodobnosť, že ženy dokážu odpustiť emočnú neveru, ale na druhej strane tiež malá pravdepodobnosť, že muži odpustia takzvanú fyzickú neveru.

Zaujímavé sú tiež zistenia, že v Írsku je najviac ľudí, ktorí podvádzajú svojich partnerov a údajne až 20% neverníkov sa stretáva so svojimi milostnými partnermi každý deň. Nemecko sa umiestnilo na druhom mieste, kde 13% respondentov sa priznalo ku každodennej nevere. Na 3. mieste sa umiestnila Kolumbia a na 4. Francúzsko.

 

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.