Jedného dňa chlapík našiel sovu, ktorá nedokázala lietať a oznámil to miestnej organizácii, ktorá sa zaoberá pomocou práve týmto zvieratám. Myslel si, že je zranená. Neskôr však záchranári zistili, že zranená nie je a ide skrátka o to, že je príliš tučná na to, aby mohla lietať.

, Mysleli si, že je zranená a preto nemôže lietať – tejto sove však znemožňovala lietanie jej obezita

“Zvyčajne v takýchto prípadoch predpokladáme zranenie, ktoré zabraňuje lietaniu. Takže si viete predstaviť naše prekvapenie, keď sme zistili, že je jednoducho mimoriadne tučná!” – napísala na svojom Facebooku anglická organizácia s názvom Suffolk Owl Sanctuary. Po odvážení záchranári zistili, že je o tretinu ťažšia, ako zdravá sova tohto druhu. Zaujímavé je to aj z toho hľadiska, že voľne žijúce živočíchy nezvyknú mať nadváhu, je to totiž veľmi neobvyklé. Preto sa rozhodli, že odhalia príčinu. Napokon jej opatrovatelia dospeli k záveru, že ide o nezvyčajný prípad “prirodzenej obezity”. 

, Mysleli si, že je zranená a preto nemôže lietať – tejto sove však znemožňovala lietanie jej obezita

Záchranári zvierat strávili niekoľko týždňov jej pozorovaním a sovu podrobili striktnej strave. “Teraz môžeme šťastne povedať, že schudla na oveľa prirodzenejšiu hmotnosť,” píše sa na stránke organizácie. Po niekoľkých týždňoch prísnej stravy bola malá sova prepustená späť do voľnej prírody.

Sova si už lieta:

Wow…what a little star Plump has turned out to be!Here she is upon release, flying gracefully off into the British countryside at a much healthier, and happier weight.

Zveřejnil(a) Suffolk Owl Sanctuary dne Čtvrtek 30. ledna 2020

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

, Mysleli si, že je zranená a preto nemôže lietať – tejto sove však znemožňovala lietanie jej obezita
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.