Ako schudnúť? Túto otázku si v nejakej fáze života položí asi každý z nás. Nemusíte sa však hanbiť, že sa vám to nedarí. Predsalen ak by s tým nemal nikto problém nie je to tak často zadávaná otázka vo vyhľadávaní.  Okolo chudnutia vznikol doslova biznis a biznisu ide predovšetkým o peniaze. Aj kvôli tomu vzniklo okolo chudnutia mnoho mýtov, ktoré nie sú pravdivé a ich jediným účelom bolo vytiahnuť peniaze z vrecák ľudí, ktorí si tak veľmi želajú schudnúť.

Nejedzte sacharidy a už vôbec nie v noci

Ide o veľmi opakovaný mýt, ktorý tvrdí, že sacharidy sú pre človeka zlé a vďaka nim priberá na váhe. Nuž, nie je to pravda. Štúdia pre Obesity Journal ukázala, že ľudia, ktorý jedli sacharidy v noci schudli efektívnejší ako tí, ktorí ich jedli cez deň.  Jedením sacharidových jedál na večeru eliminujete „vĺči hlad“ v priebehu nasledujúceho dňa. Tiež sacharidy zrýchľujú metabolizmus a pomáhajú k zdravšiemu spánku.  Človek priberá kvôli nízkemu kalorickému výdaju a vysokému príjmu kalórií .

sacharidy

Jednoducho nejedzte !

Ďalší zo známych mýtov je, že stačí prestať jesť. Nuž, ak by to bolo také jednoduché tak zrejme nečítate tento  článok. Extrémne diety a nejedenie je zbytočné pretože nie je udržateľné.  Áno možno sa vám podari schudnúť do svadby ale je vašim cieľom schudnúť jednorázovo a potom pribrať ešte viac alebo viesť zdravý životný štýl a proste sa cítiť dobre aj na ďalších desiatich svadbách?

dieta

Ako schudnúť z brucha?

Chcete schudnúť iba z jednej časti vášho tela a s ostatnými ste úplne spokojní? Máme pre vás zle správy. Takzvané „lokálne chudnutie“ je mýtus.  Človek nedokáže schudnúť iba z brucha, nôh, hlavy . Veda dokonca hovorí, že ak začnete proces chudnutia najviditeľnejšie sa to začne prejavovať najskôr na tvári potom hrudníku, stehnách a až nakoniec je na rade brucho.

ako schudnúť z brucha

Robte veľa kardio tréningu a schudnete

Ďalši z fitness mýtov, ktorý predpokladá, že kardio aktivitou by mal človek spaľovať viac kalórií ako hociktorou inou aktivitou alebo cvičením. Bohužiaľ nie je to tak a rovnako efektívne alebo možno aj efektívnejšie viete spáliť kalórie napríklad silovým tréningom.

kardio tréning

Musíte jesť 5 až 6 jedál každý deň

Počet jedál vôbec neovplyvňuje to, či sa vám podarí schudnúť. Počet kalórií, ktoré sú v týchto jedlách obsiahnuté áno . Schudnúť môžete vďaka jednému jedlu ale aj desiatim.

 

jedlá

 

zdroj

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.