Na letisku vo Washington DC zhabali batožinu cestujúcemu, ktorý v nej viezol mŕtve vtáky. Muž pricestoval do USA z Číny. Cestujúci priletel na letisko Dulles vo Virgínii z Pekingu. Úradníkom sa našťastie tento zvláštny obsah balíčka podarilo odhaliť a posunuli ho špecialistom.

, Na americkom letisku zhabali čínskemu turistovi batožinu, v ktorej prevážal mŕtve vtáky
Foto od youtube

Vnútri balenia sa nachádzali malé vyschnuté vtáky. Cestujúci sa k nim vyjadril tak, že ide len o krmivo pre mačky. Po zhabaní však tieto vtáky okamžite spálili. Čínske vtáky totiž nemôžu byť dovážané do Ameriky z Číny kvôli hrozbe vtáčej chrípky. Predstavujú nebezpečenstvo nielen pre hydinu, ale aj pre ľudí. V tej istej tlačovej správe sa uvádza, že v minulom roku špecialisti zhabali pri vstupe do Spojených štátov až 4 695 zakázaných rastlín, mäsa, živočíšnych vedľajších produktov, ako aj 314 škodcov hmyzu. Platia tam prísne pravidlá, ktoré sa len málokedy podarí obísť či oklamať.

, Na americkom letisku zhabali čínskemu turistovi batožinu, v ktorej prevážal mŕtve vtáky
Foto od youtube

Vtáčia chrípka predstavuje v súčasnosti veľké riziko, akoby koronavírus nestačil. Čínske ministerstvo poľnohospodárstva a vidieckych záležitostí totiž oznámilo, že patogénna vtáčia chrípka H5N1 bola objavená u tisíckach kurčiat v provincii Hunan. Ministerstvo pritom začiatkom februára varovalo: “Vo farme, ktorá má 7 850 kurčiat zomrelo 4 500 kusov na nákazu. Miestne úrady po vypuknutí nariadili zavraždiť 17 828 kurčiat.” Aj keď nie sú hlásené žiadne prípady vírusu u ľudí a prenos je skôr zriedkavý, informácie Svetovej zdravotníckej organizácie o vtáčej chrípke uvádzajú, že takmer všetky prípady infekcie pochádzajú z úzkeho kontaktu s infikovanými živými alebo uhynutými vtákmi, alebo z prostredia kontaminovaného H5N1. Dodali: “Keby sa vírus H5N1 zmenil a stal sa ľahko prenosným z človeka na človeka, pričom by si zachoval svoju schopnosť spôsobiť závažné ochorenie, následky pre verejné zdravie by mohli byť veľmi vážne.”

 

 

Zdroj

, Na americkom letisku zhabali čínskemu turistovi batožinu, v ktorej prevážal mŕtve vtáky
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.