Na bahamskej pláži bola objavená záhadná titanová guľa s vyrytými ruskými písmenami. Predpokladá sa, že by mohlo ísť o súčasť kozmickej lode. Predmet má 41 kilogramov a bol nájdený na ostrove Harbour. Natrafila na ňu Britka Manon Clarke, ktorá tam bola na prechádzke so svojou rodinou.

„Išli sme inou cestou ako obvykle a všimla som si, že nejaká strieborná guľa vytŕča z piesku,“ povedala Manon. Dodala, že ako prvé zbadali ruské písmo a začali predmet vykopávať, aby zistili o čo vlastne ide. Vesmírni odborníci sa domnievajú, že ide o kus odpadnutý zo satelitu alebo z kozmickej lode.

Mark Morabito, ktorý sa aktuálne pripravuje na to, aby sa z neho stal kozmonaut uviedol, že si je na 99% istý, že ide o hydrazínovú nádrž z rakety. Tieto bezpilotné rakety sa používajú na vypúšťanie satelitov do vesmíru. Doktorka Sarah Hudspithová, ktorá pôsobí ako docentka na univerzite v Leedse sa domnieva, že guľa má kubanský pôvod, pretože Kuba bola spojencom Sovietskeho zväzu, od ktorého získala rôzne vybavenie.

Foto od Pixabay

Je známe, že väčšina satelitných častí, ktoré sa vracajú na zem, padajú do oceánu. Nie vždy sa to však podarí a namiesto toho, aby končili na takzvanom kozmickom cintoríne, skončia niekde inde.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.