A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, koľko Číňanov sa od roku 2001 presťahovalo do Afriky a tiež aj to, kde a kedy sa podľa vedcov vyskytol prvý prípad HIV u ľudí.

 

,,Vedci tvrdia, že pôvod pandémie AIDS sa datuje do 20. rokov 20. storočia v meste Kinshasa na území dnešnej Konžskej demokratickej republiky. Na nájdenie pôvodu pandémie sa použil výkon vírusovej archeológie, uvádza tím v časopise Science. Na vystopovanie jeho zdroja použili archivované vzorky genetického kódu HIV, pričom dôkazy poukazujú na Kinshasu z 20. rokov 20. storočia. V ich správe sa uvádza, že vírus sa pravdepodobne rozšíril nechráneným sexom, rýchlym populačným rastom a nesterilizovanými ihlami v zdravotníckych klinikách.“

,,Pavučiny majú údajne prirodzené antiseptické a protiplesňové vlastnosti, ktoré môžu pomôcť udržať rany čisté a zabrániť infekcii. Tiež sa hovorí, že pavučiny sú bohaté na vitamín K, ktorý pomáha podporovať zrážanlivosť krvi.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.