V Kalifornii boli ľudia nedávno svedkom veľmi zvláštnej udalosti. Na tamojšiu pláž Drakes vyplavilo naozaj celé more malých morských tvorov. Vyzerajú naozaj ako hocičo iné len nie ako ryby, o ktoré v skutočnosti ide a prezývajú ich „penisové ryby“. Pýtate sa prečo? Stačí sa na ne pozrieť a pochopíte.

Známe sú ako tukové červy a predpokladá sa, že sa tieto divné morské zvieratá vymylo na breh potom, čo ich nedávna búrka vyniesla z hlbín. Existuje reálny dôvod, prečo sa nazývajú hostinský červ. Ide o to, že žijú v malých podzemných jamách, ktoré sú v tvare písmena U a po ich odchode sa stanú domovom pre ďalšie morské bytosti. Sú dlhé 10 centimetrov a ako vidíte relatívne hrubé. Momentálne slúžia na brehu ako potrava pre vtáky. 

Biológ Ivan Parr objavil „penisovú rybu“ vyplavenú na pláži 6. decembra, niekoľko dní po obzvlášť silnej búrke. „Rovnaký fenomén bol hlásený v priebehu rokov aj na iných plážach, a to konkrétne v Pajaro Dunes, Moss Landing, Bodega Bay a Princeton Harbor,“ napísal biológ. Ako už bolo spomenuté, žijú v bahne a piesku na morskom dne v jamkách a potom odchádzajú do ďalších morských obydlí. S cieľom chytiť miniatúrny planktón a baktérie, ktoré tvoria podstatnú časť jeho stravy, vrhá červ na svoju korisť tzv. slizovú sieť.

Zaujímavé je, že sa dokážu dožiť až 25 rokov. A, aj keď sa niekomu môžu zdať nechutné, sú v niektorých kultúrach považované za pochúťku. Napríklad v takej Kórei a Číne, kde ich ľudia jedia so sezamovým olejom a gochujangom.

 

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.