Zimné športy a ich fanúšikovia sa delia na dve hlavné skupiny. Sú ľudia, ktorí ich milujú a už po ukončení zimnej sezóny sa tešia na najbližšie napadnutie snehu. Potom sú ľudia, ktorí sa len pri pomyslení na zimné športy strasú, zababušia do teplej deky a keby mohli, tak by celú zimu radšej prečkali v teplých krajinách. Patríte ku prvej skupine milovníkov zimných športov?

Tomsickova Tatyana / Shutterstock.com

V zime na lyže

 

Jedným z najrozšírenejších športov, ktoré sú viazané na sneh, je zjazdové lyžovanie a jeho výhodou je, že nie je veľmi náročné, ak sa mu budete venovať ako rekreačný lyžiar. Buď sa sústredíte na rýchlosť, technické prevedenie, alebo na kombináciu týchto dvoch. Na tento druh športu je nutné kvalitné vybavenie, na ktoré sa budete môcť spoľahnúť.

 

Do zjazdového lyžovania patrí zjazd či viaceré druhy slalomov. Výhodou na Slovensku je to, že tento šport môžete takmer celú zimu trénovať a zlepšovať sa.

 

Vybavte sa kvalitne

 

Základom sú poriadne lyže veľkosťou prispôsobené vašej výške aj váhe. V prípade, že sa do výberu zjazdových lyží nerozumiete, nechajte si poradiť od odborníka a po každej sezóne si ich dajte skontrolovať do servisu. Nevyhnutnou súčasťou sú aj dobre padnúce lyžiarky, ktoré by bolo vhodné si odskúšať vzhľadom na veľkosť. Pri skúšaní si obujte také ponožky (alebo toľko vrstiev), aké budete nosiť aj pri samotnom lyžovaní.

 

Aby ste sa pri lyžovaní alebo celkovo pri aktivitách na snehu cítili pohodlne a v teple, musíte mať na to aj kvalitné termo funkčné oblečenie, vďaka ktorému nebudete mokrí od potu a zároveň vám nebude zima.

 

Celú potrebnú výbavu na zimné športy, ale aj na ďalšie aktivity, je možné nájsť na Sportrysy.sk a všetko vám príde až domov. Značkové veci so špeciálnymi technológiami, ktoré sú určené do náročnejších podmienok, využijete pri zjazdovom lyžovaní aj niekoľko zimných sezón.

 

 

 

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.