15-ročná čínska imigrantka, ktorú si ešte ako malé bábätko adoptovala zakladateľka spoločnosti MapQuest, pracuje na veľkých projektoch. Hoci je ešte v podstate iba dieťa, už teraz dokáže veľké veci. Maggie Grout stojí za projektom, ktorým pomocou 3D tlače dostanú do škôl deti na Madagaskare. 

Foto od youtube

Nezisková organizácia s názvom Thinking Huts vytvára pomocou 3D tlačiarne budovy, ktoré poháňajú solárne panely. Pôjde o vôbec prvú 3D školu. Stovky miliónov deti po celom svete nemajú možnosť vzdelávať sa a Maggie sa domnieva, že jedným z najlepších spôsobov ako tento problém vyriešiť je stavať školy z lacných stavebných materiálov.

Očakáva sa, že tento pilotný projekt na Madagaskare nebude ani príliš nákladný. Aj keď prvý dom postavia za približne 20 000 dolárov, tak s každou ďalšou budovou budú náklady nižšie. S realizáciou sa začne v lete v meste Fianarantsoa, kde žije 200 000 ľudí a nachádza sa v južnej časti ostrova.

Foto od youtube

Materiály, ktoré použijú na výstavbu školy budú z miestnych zdrojov s tým, že myslia na životné prostredie. Škola bude vybavená solárnymi panelmi, internetom, stolmi, stoličkami a samozrejme aj oknami – toto je to základné vybavenie. Architekt povedal, že sa bude snažiť postaviť takú stavbu, ktorá splynie s prostredím.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.