Prešiel jeden rok od doby, kedy sme vás informovali o malom chlapcovi z Číny, ktorý sa stal slávnym, avšak nebol za tým žiadny pekný príbeh. Fotografia Wanga Fumana a jeho zmrznutých vlasov obletela celý svet. Získal si tak prezývku “Ice boy”, čiže ľadový chlapec.

Foto od youtube

Nuž a bolo to preto, že iba 9-ročný Wang chodil do školy pešo a cesta mu trvala 1 hodinu. Od jeho domova ku škole v meste Zhaotong je to cesta dlhá 5 km. Chlapec takto chodil každý deň a za každého počasia. Až raz sa jeho učiteľ rozhodol fotografiu mrznúceho chlapca zdieľať na internete. Fotografia sa šírila a čím viac ľudí ju videlo, tým viac darov začalo chodiť.

Reportéri z denníka “People’s Daily” nedávno navštívili tohto mladého pána a zistili, že on a jeho rodina sa konečne presťahovali z otrasných podmienok do dvojpodlažného domu v obci Zhuanbaoshan. A tá je od jeho školy vzdialená len 10 minút chôdze. Navyše, jeho otec sa zamestnal a rodina má stabilný príjem.

Wangova rodina však nie je jediná, ktorá má z tejto fotografie prospech, má ho aj škola, ktorá si predtým ani nemohla dovoliť riadne vykurovať. Okrem toho bola aj kompletne zrekonštruovaná a pribudla jej umelecká miestnosť, laboratórium, počítačová miestnosť a internáty pre deti, ktoré museli cestovať do školy z veľkej diaľky každý deň.

Napriek sláve a pozornosti, ktorú si Wang v uplynulom roku získal je však údajne ešte stále veľmi pokorný a pripravuje sa najlepšie ako vie, aby si raz splnil svoj sen a stal sa policajným dôstojníkom.

Zdroj

Zanechať komentár

avatar
  Subscribe  
Upozorniť