Prešiel jeden rok od doby, kedy sme vás informovali o malom chlapcovi z Číny, ktorý sa stal slávnym, avšak nebol za tým žiadny pekný príbeh. Fotografia Wanga Fumana a jeho zmrznutých vlasov obletela celý svet. Získal si tak prezývku „Ice boy“, čiže ľadový chlapec.

Foto od youtube

Nuž a bolo to preto, že iba 9-ročný Wang chodil do školy pešo a cesta mu trvala 1 hodinu. Od jeho domova ku škole v meste Zhaotong je to cesta dlhá 5 km. Chlapec takto chodil každý deň a za každého počasia. Až raz sa jeho učiteľ rozhodol fotografiu mrznúceho chlapca zdieľať na internete. Fotografia sa šírila a čím viac ľudí ju videlo, tým viac darov začalo chodiť.

Reportéri z denníka „People’s Daily“ nedávno navštívili tohto mladého pána a zistili, že on a jeho rodina sa konečne presťahovali z otrasných podmienok do dvojpodlažného domu v obci Zhuanbaoshan. A tá je od jeho školy vzdialená len 10 minút chôdze. Navyše, jeho otec sa zamestnal a rodina má stabilný príjem.

Wangova rodina však nie je jediná, ktorá má z tejto fotografie prospech, má ho aj škola, ktorá si predtým ani nemohla dovoliť riadne vykurovať. Okrem toho bola aj kompletne zrekonštruovaná a pribudla jej umelecká miestnosť, laboratórium, počítačová miestnosť a internáty pre deti, ktoré museli cestovať do školy z veľkej diaľky každý deň.

Napriek sláve a pozornosti, ktorú si Wang v uplynulom roku získal je však údajne ešte stále veľmi pokorný a pripravuje sa najlepšie ako vie, aby si raz splnil svoj sen a stal sa policajným dôstojníkom.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.