Gintarė Bertauskienė z Kaunasu v Litve snívala o vlastníctve rasy komondor po väčšinu svojho života. Keď bola malá, dostala pohľadnicu s jedným z týchto majestátnych psov a odvtedy si ju uchováva. Prišiel však čas aj na to a Gintarė si konečne splnila svoj sen. Teraz je hrdou majiteľkou Hanga, jedného z dvoch psov tejto rasy v krajine.

Prvá vec, ktorú si ľudia všimnú, keď uvidia Hanga, je jeho neobvyklá srsť. Iba hŕstka psích plemien má prírodné dredy a jedným z nich je aj rasa zvaná komondor. Ich dlhý a hustý kabát si však vyžaduje naozaj veľa starostlivosti. Odporúča sa len takým ľuďom, ktorí sa o neho dokážu postarať a tiež venovať mu dostatočnú pozornosť. Fenka Hanga je jednou z nich.

Na prvý pohľad si však nebudete istý či ide o psíka, alebo o mop:

Na záver si pozrite ešte tieto videá:

Zdroj

Foto: Boredpanda

 

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.