Prázdniny sú v plnom prúde a určite si ich chcete všetci užiť. Niektorí smerujú rovno k moru, iní hľadajú zaujímavú dovolenku u nás na Slovensku. Naša krajina je síce malá, no ponúka vám toho množstvo. A nemusíte ísť ani za hranice. Jedným z miest, ktoré stojí za to vidieť, sa len nedávno stala obyčajná dedinka pri Trnave s názvom Vlčkovce. Možno ste už o tomto mieste počuli, no ak nie, tu si môžete prečítať, prečo by ste ho mali navštíviť.

Photo by youtube

Postavili tam totiž atrakciu, ktorá na Slovensku nemá obdobu. Také niečo ste doteraz možno videli vo filmoch alebo možno niekde v cudzine. V kukuričnom poli je obrovský labyrint. Jeho veľkosť je dva a pol hektára a dlhý je takmer 2 km. Čiže dosť na to, aby ste tam niekoľko minút blúdili. Ak nie ste práve dobrodružný typ, či nemáte radi také menšie záhady, veľmi by ste sa takejto atrakcii nepotešili. Cestu von musíte nájsť sami.

Zaujímavý je aj spôsob jeho tvorby. Chodníky tam totiž vysekávali ručne ešte v čase, kedy bola kukurica nízka. A nemyslíte si, že je to atrakcia iba pre deti, práve naopak. Rovnako príťažlivá je aj pre dospelých. Pred vstupom dostanete mapku bludiska do ruky. A čo viac, sú tam 7 stanovištia, na každom z nich nájdete hádanku pre deti a dočítate sa tam aj rôzne zaujímavosti o kukurici.

Photo by youtube
Photo by youtube

Ak vás náhodou prepadne panika, nezúfajte, zoberte si niekoho na plecia a ten vám ľahšie ukáže ďalší smer cesty. Už teraz tam majú rekordéra, ktorý toto bludisko prešiel za neuveriteľné 4 minúty. No to nie je obvyklé, niektorí tam blúdia aj viac ako polhodinu.

Táto atrakcia je už teraz veľmi obľúbená, no majitelia majú v pláne ešte počas tohto leta zorganizovať aj nočné blúdenie pre dospelých. A na budúci rok už plánujú vytvoriť labyrint v tvare Slovenska. Zatiaľ najväčšie bludisko na svete nájdete vo Veľkej Británii a je vytvorené zo šestnástich tisícov kusov anglických tují. A ktovie, raz ho možno prekonajú práve v tejto obci.

Tu je krátka ukážka:

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.