Stredná škola Emerson North je považovaná za taký menší stroj času. Robotníci tam pri prácach totiž objavili kresby ešte zo začiatku 20. storočia.

Ide presnejšie o kresby na starých tabuliach. Škola bola otvorená v roku 1911 a bývalá riaditeľka Sherry Kishore sa vyjadrila, že tieto kresby ukazujú ľudí a spôsob akým v tej dobe učili svojich žiakov. Pracovníci, ktorí renovovali školu v centre Oklahomy objavili bridlicové tabule s neuveriteľne dobre zachovanými kresbami z roku 1917. Bolo zrejmé, že tieto kresby pochádzali z hodín občianskej náuky a tiež hudobnej výchovy.

V škole začali pracovať na rekonštrukcii a k tabuliam sa dostali vďaka tomu, že staré tabule museli odstrániť, aby vytvorili priestor pre inteligentné tabule. Súčasný riaditeľ školy, Jack L. Reed, nastúpil na pozíciu po tom, čo jeho predchodkyňa bola povýšená na riaditeľku alternatívneho vzdelávania pre verejné školy v meste Oklahoma. Práve ona ho informovala o nájdených objektoch. „Niektoré z nich sú chránené akrylovým sklom, iné majú dočasne len preglejku, ktorá ich pokrýva, až kým nebude možné získať finančné prostriedky na nákup a inštaláciu akrylového skla,“ povedal riaditeľ. Tabule a kresby prežili skúšku času a teraz reprezentujú školu spôsobom, aký si zrejme nikto nepredstavoval.

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.