Zatiaľ čo školy odvádzajú skvelú prácu pri výučbe detí v predmetoch ako matematika, literatúra, prírodné vedy, telesná výchova a iné, tak niektoré školy zas tvrdia, že sa nestačí sústrediť len na to. Preto sú aj také školy, ktoré učia ľudí iným zručnostiam, najmä tým praktickejším.

Istá škola sa rozhodla urobiť niečo nezvyčajné. Svoje študentky učí základy zručnostiam, ktoré by mal vodič auta ovládať. Stella Maris College zo Sydney nedávno zdieľala príspevok s názvom „Essential Life Skills“, kde sa venuje niektorým zaujímavým lekciám. Vysvetlila, že dievčatá sa v 11 rokoch učia základným zručnostiam týkajúcich sa údržby automobilov. Ide o veľmi praktickú strednú školu. Výučba obsahuje napríklad informácie o tom, ako vymeniť pneumatiku, ako skontrolovať tlak v pneumatikách, ako skontrolovať hladinu oleja či chladiacej kvapaliny, čo robiť pri autonehode a tak ďalej.

Robia to tak v nádeji, že medzi týmito mladými ženami podporia samostatnosť, silu a vynaliezavosť. Škola taktiež organizuje vzdelávacie výlety pre svoje študentky. Reakcie na praktiky školy sú zatiaľ pozitívne a osvedčili sa. Ukázalo sa, že táto stredná škola každoročne učí okolo 100 000 tínedžerov v celom Sydney. Hlavným cieľom je, aby sa dospievajúci za volantom cítili pohodlne a sebavedome. Lekcie ako tieto tiež ukazujú, že problémy by nikdy nemali zostať nevyriešené, pretože okrem iného predstavujú bezpečnostné riziko.

Tento príbeh si zaslúžil obrovskú pozornosť a dostal sa na titulné stránky časopisov po celom svete a tiež dostal pozitívne reakcie od ľudí v online svete.

 

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.