North Brother Island je 5-hektárový pozemok nachádzajúci sa v East River, pár kilometrov od Manhattanu, v štáte New York. Tento ostrov nesie pozostatky svojej fascinujúcej, ale tragickej histórie.

Prvýkrát bol obývaný, keď sa nemocnica Riverside premiestnila na ostrov. Účelom nemocnice bolo liečiť a izolovať pacientov trpiacich nákazlivými chorobami. Prví obyvatelia boli obeťami chorôb, ako sú kiahne, tuberkulóza, žltá horúčka alebo tyfus. Najznámejším obyvateľom bola Mary Mallonová. Bola prvou známom a zaznamenanou osobou v USA, ktorú identifikovali ako asymptomatický nosič baktérií a spôsobovala horúčku týfus.

Žena, o ktorej sa predpokladá, že nakazila viac ako 50 ľudí, z ktorých 3 zomreli, vždy popierala, že je jej nositeľom. Keď bola v New Yorku, pracovala ako kuchárka a jedlom nakazila niekoľko ľudí. Mary bola následne umiestnená do nemocnice na ostrove takmer tri desaťročia až kým nezomrela.

V roku 1904 obyvatelia ostrova boli svedkami úmrtia viac ako 1 000 ľudí.

Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda

Zdroj

 

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.