Aj vy si radi odnášate spomienkové fotky z dovolenky? Pri návšteve týchto miest by ste však mali spozornieť – platí tu totiž prísny zákaz fotenia! 

Red Light District, Amsterdam, Holandsko 

Táto štvrť Amsterdamu je známa kanálmi, kaviarňami a predovšetkým červenými výkladmi, v ktorých sú vystavené prostitútky. Majitelia podnikov nenávidia turistov, ktorí si fotia tieto ženy. Ak sa to rozhodnete skúsiť, dajte si pozor nielen na svoje fotoaparáty, ale aj na seba, pretože v najhoršom prípade riskujete bitku. 

Južná Kórea 

V tejto krajine je zakázané fotiť ženy bez ich súhlasu, a to aj na verejných miestach. Nedodržanie tohto pravidla sa považuje za čin sexuálnej agresie. Za tento priestupok hrozí pokuta 10 miliónov wonov, čo je v prepočte viac ako 7200 eur a trest odňatia slobody až na 5 rokov. 

Spojené štáty americké 

V USA sú zákony s fotografovaním oveľa uvoľnenejšie ako v Južnej Kórei. Menšie problémy vám však môže spôsobiť fotenie súkromného majetku. Preto je vhodné najskôr získať od vlastníka nehnuteľnosti povolenie na fotenie objektu. 

Spojené arabské emiráty

V Spojených arabských emirátoch môže fotografovanie na zakázaných miestach viesť k odňatiu slobody na 1 až 3 mesiace a k pokute 1 361 dolárov, čo je 1172 eur. V tejto krajine sa nesmú fotiť vládne budovy, paláce šejkov a niektoré mosty. 

Severná Kórea 

Ak chcete navštíviť túto krajinu, pripravte sa na vážne obmedzenia. V Severnej Kórei nesmiete opustiť svoj hotel bez sprievodcu a  nemôžete ani fotografovať bez jeho súhlasu. V prípade, že to nedodržíte, hrozí vám pokuta. 

Anglicko 

Briti akceptujú turistov s fotoaparátmi. Amatérske fotografie môžete robiť takmer kdekoľvek, pozor si však treba dať na komerčné fotenie. Na to je potrebné špeciálne povolenie. 

Japonsko 

V Japonsku je zakázané fotografovať určité chrámy a sochy. Hovorí sa, že fotenie môže rušiť duchov.

Alžírsko

Alžírsko je konzervatívnou krajinou, a to najmä v južnej časti. Mužov môžete fotiť až po získaní ich súhlasu. Ženy je možné fotiť iba so súhlasom ich manželov alebo otcov, pretože sú považované za ich majetok. V krajine je prísne zakázané aj fotenie mostov, priehrad a vojenských predmetov.

ZDROJ

foto: brightside

 

Lucia Gajdošová
Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.