Nemecko zažilo tento týždeň skutočne kurióznu vec. Továrni na čokoládu DeriMeister v meste Westöennen sa stala taká „menšia“ tragédia. Vytieklo im 10 ton čokolády priamo na ulicu. Továreň na čokoládu sa tak ocitla akoby vo svojej vlastnej čokoládovej rieke. Keďže je zima, táto obľúbená pochúťka na ulici takmer okamžite zamrzla.

liquid chocolate fotografia
Foto od left-hand

Šéf spoločnosti Markus Luckey povedal, že únik bol spôsobený „malou technickou chybou“, ktorá by im spôsobila obrovskú katastrofu, keby sa to stalo tesne pred Vianocami. „Aj napriek tejto nešťastnej udalosti je nepravdepodobné, že by boli Vianoce bez čokolády,“ uviedol Insider. Šéf spoločnosti navyše v najnovšom vyhlásení povedal, že spoločnosť už opäť naplno funguje a na žiaden plač ani smútok nie je čas.

Na odstránenie čokoládovej námrazy z cesty bolo privolaných 25 hasičov. Odstraňovali ju pomocou teplej vody a lopaty. A možno by bolo zaujímavým riešením, keby požiadali tamojších obyvateľov, aby si jednoducho z tejto dobroty odlomili toľko, koľko chcú. Aj keď to je len taký úsmevný dodatok, ku ktorému by asi ťažko niekto pristúpil.

Avšak, hasiči sú radi, že sa takáto vec nestala v lete, pretože by mali skutočnú čokoládovú rieku a mali by s tým zrejme oveľa viac práce. Podobná čokoládová katastrofa sa totiž stala v máji v Poľsku, keď cisterna, ktorá prevážala približne 12 ton kvapalnej čokolády, sa prevrátila a všetko sa vylialo na diaľnicu. Vtedy sa jeden z hasičov vyjadril, že odstraňovať čokoládu z cesty je horšie, ako odstraňovať sneh.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.