Iba 4-ročné dievčatko objavilo na skale stopu 220 miliónov rokov starého dinosaura. Stalo sa tak na waleskej pláži. Vedci tvrdia, že je to vzácny nález, ktorý by mal pomôcť objasniť to, ako a odkedy dinosaury kráčali po tejto planéte. Dievčatko Lily Wilder bolo na prechádzke na pláži Bendricks so svojim otcom, keď to zbadala.

Odtlačok je dlhý približne 10 centimetrov a predpokladá sa, že samotný dinosaurus bol vysoký 75 centimetrov, no zatiaľ sa viac nevie. Matka samotnej Lily sa vyjadrila, že jej dcéra túto stopu objavila a upozornila na ňu otca. „Keď to Lily zbadala, povedala „ocko“. Keď Richard prišiel domov a ukázal mi fotografiu, hneď som povedala, že je to niečo vzácne,“ povedala matka Lily. Následne už kontaktovali odborníkov.

Kurátorka paleontológie z národného waleského múzea sa vyjadrila k objavu takto: „Táto fosilizovaná stopa dinosaura spred 220 miliónov rokov je jednou z najzachovalejších. Pomôže teraz zistiť paleontológom odkedy dinosaury kráčali po planéte Zem.“ Objav sa teda nachádza v tomto múzeu. Daná oblasť je však uznávaná ako veľmi bohatá na podobné nálezy.  

Podobné stopy sa už našli v Spojených štátoch a ich autorom je dinosaurus zvaný Coelophysis. Teraz budú vedci skúmať aktuálny nález, ktorý im pomôže zistiť viac o štruktúre nôh, pretože odtlačok je dostatočne jasný na to, aby jasne ukázal pazúry a vankúšiky.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.