S blížiacim sa letom čoraz viac ľudí trávi svoj čas prevažne vonku. A zatiaľ čo väčšina z vás obdivuje obvyklú flóru a faunu, tak istá žena narazila na niečo nezvyčajné. Rebecca Lavoie je digitálna riaditeľka a autorka podcastov, ktorá nedávno narazila na zvláštneho farebného návštevníka.

Nedávno na svojom Twitteri zdieľala obrázok nádhernej žlto-ružovej mory, ktorá je úplným opakom bežných typov, ktoré poznáte aj vy. Jej príspevok získal obrovskú pozornosť, keďže sa páčil viac ako 560 000 ľuďom! O deň neskôr si Lavoie všimla ďalšiu ružovú moru, ktorá oddychovala s tou predchádzajúcou. Táto ružová mora sa nazýva javorová mora a pre tých, ktorí majú radi latinku, jej latinské meno je Dryocampa rubicunda. Vyskytujú sa najmä v Severnej Amerike a vyznačujú sa práve ich krásnym ružovo-žltým sfarbením. Radi trávia svoj čas v javoroch či ich blízkosti, preto to pomenovanie.

Každopádne ide o veľmi zvláštnu moru, ktorej sfarbenie určite prekvapí mnohých z vás, keďže takéto druhy u nás nežijú a zrejme ste nič také ešte ani nevideli. Alebo?

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.