Vedci vytvorili model toho, ako by mohol vyzerať človek závislý na hraní o 20 rokov a veru že to nie je pekný pohľad. Tento model bol pomenovaný Michael a vytvorila ho spoločnosť OnlineCasino.ca. Ukazuje tak ako sa môžu fyzické zmeny prejaviť u človeka, ktorý nezmení svoje návyky.

Michaela možno označiť ako muža so zlým držaním tela, tmavými kruhmi pod jeho krvavými očami z dôvodu nedostatku spánku a nadmerného času tráveného pri obrazovke.
Má bledú pokožku a nedostatky vitamínu D a B12, zatiaľ čo nedostatok pohybu spôsobil, že je obézny. Má vredy na rukách z dlhodobého hrania a tiež kŕčové žily v dôsledku zlého prietoku krvi, ktorý je spôsobený dlhodobým sedením a vidieť môžete aj opuchnuté členky. Nedostatok slnečného svetla mu zas spôsobuje plešinu. Toto je zhruba všetko to, čo môže mať človek závislý na hraní a ako môže o dve desiatky rokov vyzerať.

Nie je to však len niekoho výmysel, ale tohto človeka zhotovili podľa výsledkov výskumu. Výskum sa uskutočnil s použitím správ z celého sveta o fyzických dopadoch na človeka závislého na hraní hier. Svetová zdravotnícka organizácia navyše nedávno uznala závislosť od hrania za oficiálnu psychologickú poruchu. Samozrejme, že si hry zahrať môžete, no udržujte tú správnu mieru a myslíte aj na to, že je potrebné sa o seba starať. Vedci sa preto rozhodli zdieľať päť jednoduchých tipov, aby pomohli vášnivým hráčom zostať fit a zdravými.

Takto vyzerá 5 spomínaných tipov:

1) Cvičenie – pravidelné cvičenie a strečing pomôže udržať kĺby v dobrom stave a predísť obezite.
2) Zabráňte namáhaniu očí – udržujte miestnosť, v ktorej hráte hry dobre osvetlenú a medzi hrami skúste nechať oči oddýchnuť.
3) Zdravá strava – ubezpečte sa, že konzumujete vyváženú a najmä výživnú stravu, ktorá je veľmi dôležitá.
4) Pozícia – správne si sadajte a podoprite si chrbát. Investujte do slušnej stoličky. Uistite sa, že je váš monitor na úrovni očí a robte si prestávky, aby ste si natiahli chrbát.
5) Hydratácia – uistite sa, že pijete dostatočne veľa vody a vyhnite sa nadmernému pitiu sladených či šumivých nápojov.

 

 

Zdroj

Foto: Facebook

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.