Sú len dve skupiny ľudí – jednu tvoria tí, ktorí veria, že život sa končí smrťou a potom sú tu tí, ktorí tvrdia opak. Tak či onak, život po smrti nemá vedecké vysvetlenia a je to skôr niečo „nadprirodzené“. Vedci sú na čele skupiny ľudí, ktorá verí v to, že život sa končí smrťou. No aj napriek tomu majú niektorí ľudia mnoho otázok. 

A možno patríte medzi nich aj vy. Je prirodzené pýtať sa čo je s nami po smrti. Smerujeme do pekla alebo do neba? Reinkarnujeme sa ako zviera? Prejde naša duša do nového človeka? Áno, aj toto sú otázky, ktoré si mnohí kladu. V skutočnosti neexistuje odpoveď na otázku čo sa s nami deje po smrti, pretože je to nemožné. Aj keď pravdou je, že náboženský založení ľudia veria v to, že ich život sa smrťou nekončí, iba sa mení miesto pôsobiska každého človeka a duša žije ďalej.

Istý vedec si však myslí, že pozná odpoveď a život po smrti podľa neho jednoducho nie je možný. Doktor Sean Carroll, profesor fyziky, uviedol, že jeho zistenie je založené na fyzike. „Tvrdenia, že určitá forma vedomia pretrváva aj potom, čo naše telá zomrú a rozpadnú sa na základné atómy, čelia jednej obrovskej prekážke: fyzikálne zákony, z ktorých vychádza každodenný život sú prijaté a pochopené a vzhľadom na tieto zákony neexistuje spôsob, ktorý by umožňoval ukladať informácie do mozgu, ktoré by pretrvávali aj po smrti,“ povedal vedec. 

Svoje tvrdenia založil na kvantovej teórii, matematickom a koncepčnom rámci súčasnej fyziky elementárnych častíc, pričom pre každý typ častíc existuje jedno pole. Sean tvrdí, že neexistujú takzvané duchovné častice alebo duchovné sily pre vedomie, ktoré by boli oddelené od tela človeka. „Ak to v skutočnosti nie je nič iné ako atómy a známe sily, duša zjavne nemôže prežiť fyzickú smrť. Viera v život po smrti si vyžaduje fyziku presahujúcu štandardný model,“ dodal.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.