Brazílska polícia vydala zatykač na 58-ročného muža, ktorý je obvinený zo zneužívania detí v Riu de Janeiro. Pri domovej prehliadka narazili policajti na veľkú a hlavne drahú zbierku. 

Obvinený muž vlastnil viac ako 1000 predmetov súvisiacich s nacizmom. Polícia našla v dome uniformy, insígnie, medaily, obrazy, fotografie Adolfa Hitlera, zbrane a strelivo. Podľa najnovších informácií bol muž obvinený okrem pedofílie aj z rasovej diskriminácie a nedovoleného držania zbraní.

Hlavný detektív prípadu povedal, že podozrivý muž pochádza z bohatej rodiny a svoje bohatstvo použil zrejme na financovanie svojho zberateľského koníčka. Uniforma, ktorú nosil nacista môže stáť viac ako 250 000 eur. Celková cena zbierky sa odhaduje na sumu 3 miliónov eur

brazil police photo
Photo by markhillary

Brazílska polícia hľadá pre nacistické predmety múzeum, v ktorom by mohli byť vystavené a prípad naďalej vyšetruje. 

ZDROJ1, ZDROJ2

foto: wikimedia 

 

Photo by markhillary

Lucia Gajdošová
Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.