Francúzska riviera láka turistov z celého sveta celoročne. Toto prostredie Francúzska si vás získa jednoducho kedykoľvek. Okrem azúrovo modrého pobrežia tam toho nájdete oveľa viac.

nice france fotografia
Foto od Kristoffer Trolle

Ak tam chcete zavítať, zaobstarajte si spiatočné letenky len za 20€! Poletíte však z Viedne. Táto cena je dostupná pre členov Wizz Discount clubu. Ak členom nie ste, môžete si zaobstarať členské za 30€/rok pre dvoch.

Termín:

Za túto cenu je dostupný marcový termín napr. od 15.3. – 20.3.2019. Viac na stránke wizzair.

Batožina:

Ak ste členmi Wizz Discount Clubu, tak v cene letenky je zahrnutá príručná batožina s rozmermi 40x30x20 cm a tiež kufor na kolieskach s rozmermi maximálne do 55x40x23 cm.

A čo v Nice?

– V meste nájdete kúsok luxusu i histórie. Ak bažíte po tom druhom, tak zamierte do Starého mesta. Tam totiž pulzuje život Nice – z každého obchodíku vanie šmrnc francúzskej pestrosti a prívetivosti.

– Ochutnajte miestne dobroty, ako – La Socca, ktorou je palacinka z cícerovej múky a je pripravená na ohni. Alebo Pissaladiere, čo je tunajšia pizza s jemne opečenou cibuľou, kúskami olív a rýb.

nice france fotografia
Foto od trialsanderrors

– Keďže mnohých tam ťahá najmä krásne azúrove more, máme pre vás skvelý tip. Môžete si ho vychutnať aj „zhora“. Vylezte na Bellanda Tower, odkiaľ budete mať úžasný výhľad na celé more aj okolie.

– Námestie Massena – tu sa stretáva Staré mesto s Novým. Zdobia ho mnohé fontány či sochy, ale aj stromy a je to tak skvelé miesto na prechádzku či oddych. Najznámejšia je tam fontána Fountaine du Soleil.

– Na svoje si tam prídu aj nákupný fanatici. Nájdete tam totiž vychýrený francúzsky obchodný dom č. 1 – galeries Lafayette. Ale aj nákupná zóna Rue de France.

nice france fotografia
Foto od Staeiou

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a zarezervujte si ubytovanie vopred na stránke booking alebo na airbnb.

Viac tipov pred návštevou Francúzska:

V prípade, že sa chystáte navštíviť aj Paríž, neváhajte si prečítať nášho sprievodcu, ktorý vám môže pomôcť. Nájdete v ňom rôzne tipy a rady čo ochutnať, ako sa dobre ubytovať, čo v meste určite vidieť alebo o doprave v Paríži. Toto a ešte o čosi viac nájdete na tomto odkaze.

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.