Chcete si kúpiť bývanie a nechcete doň veľa vrážať? Môžete porozmýšľať o idylickom meste na talianskom ostrove Sicília. Mestečko Sambuca totiž predáva desiatky domov len za 1€. Tento krok urobilo po vzore ďalších miest ako Candela, kde dokonca ponúkali potenciálnym obyvateľom peniaze za to, že sa tam presťahujú.

Foto od youtube

Sambuca totiž taktiež trpí stále menším počtom obyvateľov, pretože ľudia sa sťahujú do väčších miest. Mestskí úradníci tvrdia, že ich ponuka je ešte lepšia, ako tie doterajšie. „Na rozdiel od iných miest, ktoré predávali lacné domy najmä za účelom vlastnej propagandy, naša radnica tieto domy aj vlastní, takže v prípade kúpy bude dom v krátkom čase váš,“ povedal Giuseppe Cacioppo, námestník primátora mesta Sambuca a turistický poradca.

Existuje však aj niekoľko pravidiel, ktoré musíte dodržať. Prvým je, že všetci noví majitelia domov musia súhlasiť s ich rekonštrukciou. Domy sú staršie a ich rozloha sa pohybuje od 40 do 150 metrov štvorcových. A musíte počítať aj s tým, že náklady na renováciu stoja asi 15 000 EUR. Taktiež musia noví majitelia zaplatiť zálohu vo výške 5 000 EUR, ktorá im bude neskôr vrátená.

Foto od youtube

Mesto sa nachádza v prírodnej rezervácii, ktorá je plná histórie. Obklopujú ho nádherné pláže, lesy a hory. Je to tiché, pokojné a idylické útočisko. Medzi hlavné atrakcie mesta Sambuca patria výhľady na sopku Mt. Etna, prehliadky starobylých ruín, krásna arabská architektúra, vynikajúce miestne vína a lahodné jedlo. V roku 2016 bolo dokonca toto mesto nominované v súťaži „Najkrajšie mestá v Taliansku“. Niektorí ľudia už začali prejavovať o domy výrazný záujem.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.