Portugalsko patrí medzi tie európske krajiny, ktoré ukrývajú obrovské bohatstvo v mestách, akým je aj Lisabon. Ide o hlavné mesto tejto krajiny a určite patrí medzi najkrajšie mestá nie len v Portugalsku.

lisbon fotografia
Foto od PeterKraayvanger

Práve teraz si môžete zaobstarať spiatočné letenky z Viedne do Lisabonu len za 39€! Táto cena je však dostupná len pre členov Wizz Discount Clubu. Členské si môžete zaobstarať za 30€/rok pre dvoch.

Termín:

Za túto cenu je dostupný termín napr. od 10.3. – 15.3.2019. Viac na stránke wizzair.

Batožina:

Ak ste členmi Wizz Discount Clubu, tak v cene letenky je zahrnutá príručná batožina s rozmermi 40x30x20 cm a tiež kufor na kolieskach s rozmermi maximálne do 55x40x23 cm.

Prečo práve Lisabon?

– Veľmi ikonickou atrakciou, ktorú sa oplatí vyskúšať je jazda drevenou električkou č. 28. Uvidíte z nej mnoho historických pamiatok. Budete prechádzať cez Bairro Alto, štvrte Baixa a Chiado a jazda končí v starodávnej štvrti Alfama.

– Belém – historická štvrť nachádzajúca sa na západe Lisabonu, kde nájdete tie najkrajšie pamiatky, ako Mosteiro dos Jerónimos alebo Belémsku vežu. Torre de Belém postavili za účelom obrany mesta a slúžila aj ako maják. Je zapísaná na zozname UNESCO.

lisbon fotografia
Foto od dissenyx

– V Lisabone nájdete až 24 jedinečných vyhliadkových miest odkiaľ uvidíte metropolu ako na dlani.

– Už keď tam budete, nevynechajte ani most Vasco da Gama – ide o najdlhší most v celej Európe, jeho dĺžka predstavuje až 17 kilometrov. Oplatí sa ho vidieť, resp. prejsť ním.

– A samozrejme, že by ste nemali vynechať ani tamojšiu kuchyňu, ktorá určite stojí za to. Skúste jedlá ako Bifana a to v prípade, že obľubujete skvelý streetfood alebo Pasteis de Nata, ak ste skôr na sladké.

lisbon fotografia
Foto od asdeliciasdabela

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a zarezervujte si ubytovanie vopred na stránke booking alebo na airbnb.

Niekoľko ďalších tipov:

V prípade, že sa do tohto mesta vyberiete, neváhajte si prečítať nášho sprievodcu, ktorý vám môže pomôcť. Nájdete v ňom rôzne tipy a rady čo ochutnať, ako sa dobre ubytovať, čo v meste určite vidieť, ale aj o tom, akú dopravu využiť. Toto a ešte o čosi viac nájdete na tomto odkaze.

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.