Kvôli drastickému zníženiu obyvateľstva sa vedenie sicílskeho mestečka Gangi rozhodlo poskytovať  staré domčeky ľudom, ktorí sa tam rozhodnú trvalo žiť.  Dôvod je totiž ten, že niekedy mestečko s počtom obyvateľov 16 000 sa drasticky znížil až na číslo 7000.  Nedostatok lokálneho podnikania a prázdne domy tak ohorzujú samotnú existenciu nádherného malebného mestečka.

mestecko

Vedenie teda vypustilo tlačovú správu v ktorej nádpis napísaný veĺkými písmenami “ FREE HOUSES IN GANGI“ pritiahne pozornosť snaď každého človeka . Požiadať o domčeky tak môžu jednotlivci alebo aj celé spoločnosti, ktoré by chceli v mestečku rozvíjať turizmus a premeniť ich na hotely.

mestecko 15

mestecko 14

Samozrejme nič nie je tak jednoduché ako sa zdá . Podmienkou totiž je uhradiť náklady spojené s prepisom nehnuteľností a jednak a začať s rekonštrukciou do jedného roka plus musíte dokončiť celkovú rekonštrukciu do troch rokov. Domčekov je spolu okolo 300 .

mestecko 11

mestecko 10

mestecko 8

mestecko 7

mestecko 6

mestecko 5

mestecko 4

mestecko 3

mestecko 2

zdroj

 

 

 

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.