Počas Vianoc sa po celom svete dejú rôzne zaujímavé gestá ľudskosti a človek aspoň na chvíľu nadobudne pocit, že ešte máme nádej . Kaderníčka Mandie Barnes sa rozhodla počas Vianoc obetovať svoj voľný čas tým, ktorí to potrebujú .  A samozrejme nie je nič lepšie ako darovať niečo v čom ste dobrý a za čo si nechávate v iné dni poriadne zaplatiť.

 

Zrejme už tušíte,že  sa Mandie rozhodla vo svojom Ave Salone strihať ľudí z ulice a dodať im tak sebavedomie a dôveru aby sa mohli vydať na svoj budúci pracovný pohovor v meste Utah ( USA).  Myšlienka pochádza pôvodne z iného amerického mesta – New Yorku  . Spolu s Mandie sa do projektu zapojilo hneď niekoľko vychytených kaderníkov .

 

Akcia nabrala na obrátkach viac ako sa čakalo a počas strihania sa začali schádzať aj ľudia z okolitých domov a prinášali nepotrebné oblečenie alebo jedlo. Nakoniec sa Mandie a jej kamošom ešte podarilo rozdať 300 moriakov ľudom v uliciach. Reakcie na seba nenechali dlho čakať – určite nevynechajte video na konci .

 

“ Cítim sa znova ako človek, až sa mi chce normálne plakať“

 

1

“ Znamená to pre mňa veľa – cítim sa naozaj viac rešpektovane“ 

 

2

Za redakciu ZaujimavySvet.sk vám prajeme nádherne prežitie vianočných sviatkov .

 

 

zdroje: aplus standard, youtube

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.