Južný kút Talianska je teraz dostupnejší, ako kedykoľvek predtým. Chcete navštíviť Kalábriu, ktorá ponúka okrem krásnych pláži, pobreží aj nádhernú architektúru, počas hlavnej sezóny?

Photo by wikimedia

Teraz máte možnosť navštíviť tejto kraj za cenu spiatočných leteniek iba 50€! Poletíte priamo z Košíc na letisko Lamezia Terme. Ak však chcete zakúpiť letenky, musíte sa poponáhľať.

Termín:

Za túto cenu môžete odletieť napr. v termíne od 17.8. – 24.8.2018. Viac na stránke etravel.

Batožina:

Keďže ide o charterové lety, v cene je zahrnutá aj podpalubná batožina, takže si za ňu nemusíte priplácať.

Prečo Kalábria?

– Jedne z najčistejších a najkrajších pláži v tejto krajine. Voda je tam priezračne čistá. Turisti zväčša obľubujú väčšie pláže, ako sú napríklad v meste Tropea. Ale nájdete tam aj veľa menších pláži.

– Výborná gastronómia s trochu iným nádychom. Netočí sa iba okolo pizze a cestovín, ale nájdete tam aj výborné bravčové a grilované mäso alebo ochutnajte zmrzlinu podávanú v čokoládovej guli.

– Zmes tamojších krásnych pláži a okolia vám niekedy vyrazí dych.

Photo by wikimedia

– Kto má rád veľmi teplé počasie, práve juh Talianska bude tou správnou voľbou. Športovci si tam takisto prídu na svoje, keďže sú tam skvelé cyklotrasy. Tento región je priam stvorený na takéto spoznávanie. Ponúka krásne vyhliadky, nenáročný terén a mnoho pamiatok na skúmanie.

– Cosenza – toto mestečko je zase typickým univerzitným mestom s rušnejším životom. Dominantný je tam stredoveký hrad, ktorého dejiny siahajú až do 11. storočia.

– Tropea – najcharakteristickejšou pamiatkou je Kostol sv. Márie. Je totiž vybudovaný priamo na skale a vidno ho až z pláže. Zájdite si potom aj do centra, kde nájdete krásne uličky a historické budovy, na ktorých perfektne vidieť vplyvy dvoch kultúr.

Photo by wikimedia

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte zavítať, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

Viac tipov pred návštevou Talianska:

Ak plánujete dovolenku nie len v tomto regióne, ale chcete navštíviť napr. aj Miláno alebo Rím, rozhodne si prečítajte našich sprievodcov, ktorí vám môžu pomôcť. Nájdete tam užitočné tipy a rady, ako sa najlepšie ubytovať, čo vidieť, čo ochutnať alebo akú dopravu využiť. Toto a ešte viac sa dočítate na odkazoch Rím a Miláno.

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.