Arabské mince nájdené v Novom Anglicku môžu poskytnúť vzácne informácie o jednom z najhľadanejších pirátov v histórii, ktorý unikol zajatiu koncom 16. storočia. Išlo o pirátskeho kapitána Henryho Everyho, ktorý velil pirátskej lodi Fancy.

Jedno z jeho najznámejších prepadnutí sa odohralo v roku 1695, kedy prepadol a zajal kráľovské plavidlo Ganj-i-Sawai, ktoré vlastnil mocný indický cisár Aurangzeb. Loď smerovala z Mekky do Indie. Viezla moslimských veriacich z ich púte a tiež zlato a striebro v hodnote desiatok miliónov eur.

Toto prepadnutie cudzej lode je klasifikované ako jedno z najohavnejších v celej histórii. Posádka lode piráta Henryho údajne mučila mužov a znásilňovala ženy. Piráti následne utiekli na Bahamy, no keď sa rozšírila správa o tom čo urobili, anglický kráľ Viliam III. vypísal za ich zajatie vysokú odmenu.

Odhalené mince v Novom Anglicku naznačujú, že pirát po prepadnutí najskôr smeroval do Ameriky, kde spolu s posádkou žili a náklady na život hradili práve ukradnutými vecami. Prvú arabskú mincu našli na farme Sweet Berry v Middletown. Neskôr sa našlo ďalších 15 mincí z rovnakého obdobia.

Tieto mince sa našli v Rhode Islands, v Massachusetts, Connecticute a Severnej Karolíne. Zdá sa teda, že niektorí členovia posádky sa usadili v Novom Anglicku a integrovali sa. Iní sa neskôr presťahovali do Európy.

 

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.