Myslíte si, že ovce nemajú vysokú hodnotu? Nie tak celkom. Jedno jahňa z Glasgowa sa predalo za vyše 400 000 eur! Ide o šesťmesačné jahňa, ktoré nesie meno Double Diamond a narodilo sa na farme v Macclesfielde v britskom Cheshire.

Foto od Facebook

Napriek svojmu mladému veku už toto hospodárske zviera dosiahlo rekord. Oficiálne získalo titul najdrahšej ovce na svete a otvorilo si dvere do Guinessovej knihy rekordov. „Mnohí si myslia, že za ovcu je to prehnaná cena. Plemeno Texel je však v Spojenom kráľovstve plemeno číslo jedna a ročne splodí asi 30% všetkých jahniat v krajine,“ vysvetlil výkonný riaditeľ spoločnosti Texel Sheep Society, John Yates. Plemeno je pomenované po ostrove Texal a okrem iného je známe tým, že poskytuje kvalitnú vlnu a má tiež najkvalitnejšie mäso.

Nuž a určite sa pýtate prečo je toto jahňa také drahé. Je to spôsobené časom a miestom, kde sa narodilo. Keďže Texal je v súčasnosti najpopulárnejšie plemeno oviec v Spojenom kráľovstve, tak je tiež veľmi žiadané. Kupujúci tohto rekordéra boli až traja chovatelia – Auldhouseburn, Procters a New View, ktorí spojili sily, aby za neho zaplatili rekordnú sumu. Tí ho teraz budú chovať tak, aby do budúcich rokov zabezpečili ďalšie špičkové jahňatá. „Tento malý baranček má totiž potenciál splodiť veľa potomkov, teda plemeno ohrozené vyhynutím sa z neho nestane,“ dodal Yates.

Priemerné náklady na jahňacie mäso v Británii sa zvyčajne pohybujú okolo 112 eur. Avšak mäso z vysoko kvalitných baranov sa často predáva za ešte oveľa viac. Mäso zo spomínaného plemena je to najkvalitnejšie v Spojenom kráľovstve.

 

 

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.