Hlbšie položený bazén, ako majú v Dubaji, budete hľadať len márne. Bazén v hĺbke 60 metrov pod vodou je súčasťou podmorského mesta a je naplnený až 14 miliónmi litrami vody. Atrakcia zvaná Deep Dive Dubai je najmenej štyrikrát väčšia ako ktorýkoľvek bazén na potápanie, vďaka čomu bol zapísaný v Guinnessovej knihe rekordov. 

Foto od Facebook

V súčasnosti však tento bazén zatiaľ nie je prístupný verejnosti a navštíviť ho môže len ten, kto bol pozvaný. Avšak, predpokladá sa, že atrakciu sprístupnia pre všetkých do konca tohto roka. A ako sme spomínali, nejde len o bazén, ale je súčasťou podmorského mesta, ktoré taktiež budú môcť návštevníci preskúmať. V bazéne sú nainštalované aj rôzne svetelné a zvukové systémy. 

Foto od Facebook

Obávať sa nemusia dokonca ani tí, čo sa v živote nepotápali, ale chceli by to skúsiť. Deep Dive Dubai totiž poskytne kurzy pre začínajúcich potápačov, ale aj kurzy pre pokročilejších. „Na svete existuje pomerne veľa veľkých potápačských bazénov, ale tento je oveľa zaujímavejší. Nielenže je najväčší a najhlbší, ale vďaka potopenému mestu je veľmi lákavý,“ povedal riaditeľ Deep Dive Dubai. 

Foto od Facebook

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.