Filipínsky prezident, Rodrigo Duterte, plní novinové titulky po celom svete. Často sa vyjadruje veľmi humorne, ale za každým jeho vtipom je krutá realita. Je jedným z najkontroverznejších prezidentov v súčasnosti. Jeho vláda je krutá a on sám si nedáva servítku pred ústa.

Žiadne výdavky štátu na moje „dievčatá“

Duterte sa jedného dňa vyjadril, že ak ho chcú mať ľudia za prezidenta, mali by o ňom niečo vedieť. A to niečo je, že miluje ženy a má viac ako jednu priateľku. Celému zástupu ľudí verejne priznal, že má viac ako jednu manželku, okrem toho počas jeho návštevy USA otehotnela jeho ďalšia priateľka a ešte má dve ďalšie. Obecenstvo ubezpečil, že financie na svoje priateľky čerpá z vlastných zdrojov a nie zo štátneho rozpočtu.

wikimedia commons, public domain

Zabudnite na ľudské práva

Jedným z predvolebných sľubov Dutertea bolo, že popraví 100 000 ľudí počas prvých dní svojej vlády. A ľudia si ho zvolili. Čo sľúbil, to aj dodržal. Čoskoro po nástupe do funkcie uviedol do platnosti zákon, ktorý povoľuje polícii zastreliť každého podozrivého dílera drog. Navyše každý policaj za zastrelenie drogového dílera dostane odmenu 28 500 dolárov.

Nazval Baracka Obamu Son of Bitch

Bývalý americký prezident Barack Obama sa plánoval stretmúť s Dutertom, ale k stretnutiu nikdy nedošlo. Duterte sa verejne vyjadril, že sa nemieni s Obamom rozprávať o ľudských právach. Za jediného svojho vládcu považuje filipínsky ľud. V ďalšom vyjadrení nazval Obamu „Son of a bitch”. Po týchto názoroch prezident Barack Obama zrušil ich spoločné stretnutie. Dutertea sa nezastavil. Neskôr na Summite Východnej Ázie počas svojho príhovoru kričal a ukazoval obrázky mŕtvych Filipíncov. Fotografie pochádzali z obdobia, keď boli Filipíny kolóniou USA.

wikimedia commons, public domain

Pohrozil odchodom Filipín z OSN a vytvorením vlastnej organizácie spolu s Čínou

Po viacerých kontroverzných krokoch Dutertea ho začala kritizovať OSN (Organizácia spojených národov). Okamžite reagoval mimoriadne nerpiateľsky. Expertom, ktorí ho mali vyšetrovať zavolal a nazval ich hlupákmi. Navyše im zaslal zoznam desiatich zlých činov, ktorých sa dopustila OSN. Na záver uviedol, že možno by sa Filipíny mali uberať vlastnou cestou a oddeliť sa od OSN. Navrhol vytvorenie vlastnej únie a pozval do nej Čínu.

zdroj

 

3 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.