Radi cestujete a objavujete nové krásne miesta? Nuž, tieto naše zaujímavé tipy budú pre vás ako stvorené. Ak máte radi pohodlie vlaku a popri tom nádherné výhľady, neprestávajte čítať. Dozviete sa, ktoré vlakové trasy sú tie najkrajšie aj to, čo všetko tam môžete vidieť.

Glacier Express – Švajčiarsko

Trasa prepája dve najkrajšie švajčiarske horské strediská – Zermatt a St. Moritz. Ak si chcete vychutnať krásu švajčiarskych Álp, skúste cestu týmto vlakom. Cesta zahŕňa celodenný výlet a prejdete cez 91 tunelov a 291 mostov. Najzaujímavejším miestom je zrejme Oberalp Pass, ktorý je aj najvyšší bod. Ďalším je slávny Landwasser viadukt, ktorý vidíte aj na fotografii.

Photo by wikimedia

TranzAlpine – Nový Zéland

Vlak štartuje v meste Christchurch, smeruje cez úrodné polia Canterbury Plains vedľa rieky Waimakariri. Potom pokračuje do hôr, kde prechádza cez mohutný schodiskový viadukt. Prechádza tiež cez nádherné snehom pokryté hory Národného parku Arthur’s Pass i subtropické dažďové pralesy západného pobrežia. Takže počas jazdy uvidíte všetko možné.

Photo by wikimedia

West Highland Line – Škótsko

Pri absolvovaní cesty vlakom z Glasgowu do Malligu uvidíte jedne z najrozmanitejších scenérií Škótska a prežijete divoké západné pobrežie krajiny. Po ceste uvidíte veľmi veľa a určite budete mať tie najkrajšie výhľady.

Photo by wikimedia

Transsibirská železnica – Rusko

Pri viac ako 9 300 km je transsibírska železnica jednou z najdlhších na svete. Vlak prechádza cez Ural a tiež hustý sibírsky les. Spája hlavné mesto s Vladivostokom na východe. Cesta trvá až neuveriteľných 8 dní.

Photo by youtube

Flåm – Nórsko

Cesta trvá iba hodinu, no patrí medzi najkrajšie. Je to jedna z najvyhľadávanejších atrakcií v Nórsku a je často považovaná za jednu z najkrajších vlakových trás na svete. A je taktiež jednou z najstrmších železničných trás v Európe. Prechádza cez hlboké rokliny, kaskádovité vodopády i vyvýšené vrcholy.

Photo by wikimedia

Golden Eagle Danube Express – Stredná Európa – Transylvánia

14-dňová cesta vlakom. Budete prechádzať cez mestá ako Istanbul, Turecko či Praha. Vlak prechádza cez osem krásnych krajín. Z Istanbulu smeruje severne cez Karpaty a do Transylvánie, okolo hradu Bran, ktorý je tiež známy ako „Draculov hrad“. Následne cez Maďarsko, Slovensko, Rakúsko a Poľsko až do konečnej stanice v Prahe.

Photo by youtube

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.