Svet je plný nádherných miest s úžasnými výhľadmi a úchvatnou architektúrou. Ale koľko z nich je aj dobrých pre život? Aby ste mohli niekde viesť kvalitný život, je potrebné viac než pekné prostredie. Pozrite si 20 najkrajších miest na život.

1. Seoul, Kórea

Náš zoznam začíname v jednom z najväčších miest v Kórei. Seoul má bohatú kultúru, je známy svojimi pálivými jedlami a rovnako štipľavým nočným životom. Čo sa vzhľadu mesta týka, nijak za ostatnými nezaostáva. Hory, ktoré ho obklopujú, vyzerajú, že nemajú konca.

2. Kapské mesto, Južná Afrika

Ďalšie mesto ležiace medzi horami a oceánom je jedno z najobývateľnejších miest v Afrike. Ponúka množstvo fantastického jedla a nočný život. Krásu prírody v tomto meste len ťažko niečo prebije. Či už bývate pri útese, alebo pozorujete západ slnka na pláži, určite si Kapské mesto zamilujete.

3. Edinburgh, Škótsko

Život plný kiltov a ich typických tancov? Edinburgh je mesto, ktoré priam dýcha škótskym šarmom. Zámok na kopci a bohaté centrum ponúkajú množstvo zábavy. Ak hľadáte skôr vidiecky pokoj, aj ten tu nájdete. Kopce okolo mesta sú skvelé miesta na prechádzky.

4. Santiago, Čile

So zasneženými kopcami na jednej strane a plážou na druhej sa niet čo čudovať, že sa Santiago dostalo na zoznam najkrajších miest. Okrem úchvatnej prírody zaujme nevšednou architektúrou, cenovou dostupnosťou a bezpečnosťou.

5. Auckland, Nový Zéland

Nový Zéland je známy svojimi úchvatnými výhľadmi a inak tomu nie je ani v Aucklande. Okrem toho ponúka široko ďaleko najlepšie jedlo, navyše cenovo prijateľné.

6. Seychely, Afrika

Skupinka ostrovov na východe Afriky sú rajom pre turistov aj domácich. S nebesky modrou vodou a množstvom piesočných pláží učarujú každému.

7. Boulder, Colorado

Ak ste milovníkom slniečka, Boulder je presne pre vás. Slnko tu svieti až 300 dní v roku. Nájdete tu nádherné hory, skvelé jedlo a celosvetovo vychvaľované reštaurácie.

8. Paríž, Francúzsko

Známe mesto lásky patrí medzi najkrajšie na svete. Je plné neuveriteľne krásnej architektúry, nádherných uličiek, známych múzeí a pamiatok. Pôvab a dobré jedlo len pridávajú do zoznamu dôvodov, prečo začať váš nový život práve tu.

9. Kyoto, Japonsko

Japonsko je plné skvelej kultúry a Kyoto to len potvrdzuje. Mesto je plné nádhernej architektúry, no najkrajšie je v období, kedy kvitnú čerešne. Vtedy celé Kyoto dýcha ružovými a bielymi kvetmi.

10. Florencia, Taliansko

Florencia nepotrebuje žiadne predstavovanie. Je známa svojou kultúrou, jedlom a úžasnou architektúrou. Vojdite do katedrály alebo si otvorte fľašu talianskeho vína a užívajte si atmosféru jedného z najkrajších miest sveta.

11. Napa, Kalifornia

Je známa chutným vínom a nádhernými vinicami. Mesto je plné farieb a pokoja. Kto by nechcel žiť v takomto prostredí?

12. Viedeň, Rakúsko

Viedeň je už dlho označovaná za jedno z obľúbených miest na život. Je tu skvelé školstvo, ekonomika a bývanie. Okrem toho ponúka množstvo krásnej architektúry. Španielska jazdecká škola a Palác Schonbrunn sú len dve z mnohých skvelých (nielen) turistických atrakcií.

13. Quebec, Kanada

S jeho farebnou architektúrou a krásnym prostredím patrí Quebec k jedným z finančne najprijateľnejších miest v Kanade.

14. Oia, Santorini, Grécko

Snívate o bielych domčekoch s modrými strechami? Ak áno, Oia je ako stvorená pre vás. Krásna architektúra a úžasné grécke počasie. Čo viac si priať?

15. Melbourne, Austrália

Ak hľadáte kengury a dobré kapučíno, Melbourne je správna voľba. Množstvo ľudí sa sťahuje práve sem a je úplne jasné prečo. Viktoriánska architektúra a úchvatné prostredie sú len zlomkom toho, čo vás v tomto meste čaká.

16. Saint-Tropez, Francúzsko

Známe svojimi bielymi plážami a skvelým počasím patrí Francúzska riviéra k jedným z najkrajších miest v Európe. Pohodový životný štýl v kombinácii s krištáľovo čistou vodou sú snom nejedného človeka.

17. Fidži

Exotická krajina plná nádhernej prírody. Presne to vás čaká na týchto ostrovoch. Celý rok teplo a množstvo vodných aktivít. Tak čo, beriete?

18. Córdoba, Španielsko

Pred viac ako 1000 rokmi bola Córdoba hlavným mestom islamského Španielska a najväčšie mesto vo východnej Európe. Dnes ponúka množstvo krásnych výhľadov, skvelé reštaurácie a bary. Stredoveká architektúra, kovové balkóniky, lampy, previsnuté stromy a ukryté námestia, tomu len ťažko povedať nie.

19. Bali, Indonézia

Bali je už dlho známym miestom pre život a, úprimne, niet sa čo čudovať. Teplé podnebie, kľudný život a rozprávkové prostredie mu pridávajú na príťažlivosti.

20. Charleston, Južná Karolína

Jedno z najlepšie držaných amerických tajomstiev – Charleston je plný steromódneho južanského šarmu. Teplé podnebie, fantastické jedlo a južanské plantáže – toto všetko z neho robí pôvabné americké mesto.

Zdroj

Foto: FineAndCountry

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.