Založenie si rodiny a následne staranie sa o ňu nie je vôbec ľahkou záležitosťou, nech ste kdekoľvek na svete. Existujú však krajiny, ktoré určite pomôžu zmierniť mnohé problémy spojené s rodičovstvom a zabezpečiť tak krásny rodinný život. 

iceland fotografia
Foto od MonicaVolpin

Na najvyššiu priečku sa teda zaradil Island. Ten sa na tých najvyšších priečkach umiestnil v mnohých faktoroch a získal najvyššie hodnotenie triedy A+ v oblasti bezpečnosti, šťastia, nákladov a zdravia. Táto krásna krajina bola hodnotená takto vysoko aj vďaka ich kvalitnému vzdelaniu. Blog Asher & Lyric zostavil index zo štatistík z celkovo 30 globálnych zdrojov. Najviac sa darilo škandinávskym krajinám, pričom za Islandom tesne nasledovalo Nórsko, Švédsko a Fínsko.

iceland fotografia
Foto od 12019

Island sa tiež považuje za najbezpečnejšiu krajinu na zozname a za tretiu najšťastnejšiu krajinu. Tieto dva faktory sú spojené, pričom šťastní ľudia štatisticky oveľa menej páchajú trestné činy, čo pochopiteľne prispieva k mierovej spoločnosti. Okrem toho je Island tiež známy ako globálny líder v oblasti ľudských práv a v tejto štatistike obsadil druhé miesto. Krajina kladie veľký dôraz na rovnaké práva pre všetky osoby bez ohľadu na ich národnosť, bydlisko, pohlavie, rasu, náboženstvo, jazyk a iné. Ústava Islandu sa tiež snaží zabezpečiť, aby bez ohľadu na to kto je dieťaťom a odkiaľ pochádza, bolo s ním zaobchádzané rovnako a bez akejkoľvek diskriminácie.

family fotografia
Foto od smpratt90

Na druhom konci rebríčka je Amerika, ktorá zaznamenala mimoriadne zlé skóre. Skončila na 34. mieste hneď vedľa Mexika. Tento štát totiž zaznamenal mizerné skóre najmä v oblasti bezpečnosti, nákladov a času. Pre jednu z najbohatších krajín planéty je to katastrofálny výsledok. Ďalšími krajinami, ktoré dosiahli v indexe slabé výsledky sú Čile, Turecko a Bulharsko, ktoré sa umiestnili na 33., 32. a 31. mieste. Napríklad také Spojené kráľovstvo obsadilo 23. miesto.

 

 

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.