Veda a zábava môžu ísť ruka v ruke. Možno vás v škole nebaví učiť sa o múzeách, nebaví vás po nich ani chodiť, no tieto múzea sú jedinečné. A ich návštevu určite neoľutujete. Dokonale totiž prepoja hru so vzdelaním. A najmä môžete ukázať svojim deťom, že návšteva múzea môže byť aj zábavou.

Vstúpte do sveta zázrakov a fantázie

Londýnske vedecké múzeum láka ľudí, aby preskúmali to, ako svet funguje posledných 150 rokov. Múzeum sa časom rozvíjalo, aby vyhovovalo meniacim sa potrebám verejnosti, čo dokazuje aj tvorivá galéria Wonderlab. Wonderlab je miesto, kde sa deti okamžite rozbehnú, no nebudú vedieť čo robiť ako prvé. Podieľať sa môžu na živých pokusoch, zúžiť sa v matematickej zóne alebo ležať pod blikajúcou večernou oblohou. Wonderlab inšpiruje deti, aby premýšľali tak, ako vedci.

wonderlab science museum fotografia
Foto od tompagenet

Prírodný svet CosmoCaixa v Barcelone

Uvidíte tam exponáty, ktoré sa nachádzajú aj v dažďovom pralese Amazonky spolu so živými krokodílmi či piraňami. Nájdete tam tiež stenu vytvorenú z reálnej skaly, ktorá ilustruje rôzne geologické segmenty sveta. Alebo výborné planetárium. Vyskúšajte tiež experimenty vo vedeckom laboratóriu, kde sa vy aj vaše deti niečo o vede naučíte prostredníctvom hier a získate super lekciu. A určite nevynechajte ani zvukový ďalekohľad na Plaça de la Ciència.

CosmoCaixa Barcelona fotografia
Foto od Alizarin Krimson
Foto od Alberto-g-rovi

Prehistorická minulosť v New Yorku

Iba jedno z najväčších múzeí na svete by dokázalo „ubytovať“ najväčšieho dinosaura, ktorý bol kedy objavený. Nachádza sa v múzeu v Manhattane – New York. Nájdete tam tiež kostry stegosaurusa, triceratopsa, tyranosaurusa rexa, ako aj mamuty či šabľozubé šelmy. Hviezda prehliadky je však nepochybne 37 m dlhý dinosaurus s názvom Titanosaur.

Photo by wikimedia

NEMO Science Museum v Amsterdame

Vystavujú pre návštevníkov exponáty, ktoré ich „priblížia“ k hviezdam. Dotknite sa skutočného 4,6 miliard rokov starého meteoritu alebo chráňte krajinu pred nebezpečenstvom v interaktívnej hre pomocou štítu, ktorým budete „chrániť“ planétu pred meteoritmi, kometami a UV žiarením. Táto expozícia tiež naučí deti odkiaľ pochádza život a aké je naše miesto v galaxii.

Photo by wikimedia

Objavujte lietadlá, vlaky a automobily

V mníchovskom Deutsches Museum uvidíte obrovské množstvo automobilov, vlakov i lietadiel. Najväčšie múzeum vedy a techniky na svete je domovom pre všetky formy dopravy, od cestnej, námornej, železničnej, leteckej až po astronautskú dopravu. Medzi najzaujímavejšie rekvizity patrí profesionálny letový simulátor a 42 m dlhá ponorka U1, ktorá bola demontovaná a znovu namontovaná v múzeu. Deti vo veku od troch do ôsmich budú milovať detské kráľovstvo, kde nájdu napr. veľké Lego tehly, obrovskú gitaru a iné zaujímavé veci.

Photo by wikimedia

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.