Ak chcete žiť v najlepšom meste na svete, možno sa inšpirujete týmto rebríčkom. Najnovší prieskum ukázal, že sa za lepším životom ani nemusíte sťahovať ďaleko, iba do susedného Rakúska. Chcete vedieť, ako sa darilo ostatným mestám v tomto rebríčku alebo našej Bratislave? Možno vás prekvapí ktoré mestá sa dostali alebo naopak nedostali do TOP 30.

Podľa najnovšieho prieskumu je Viedeň najobývateľnejším mestom na svete. Rakúske hlavné mesto sa umiestnilo na vrchole rebríčka a zosadilo tak bývalé najlepšie mesto pre život – Melbourne, na druhé miesto. Napr. taký Londýn a New York sa neumiestnili ani v top 40. Tento zoznam zostavil Economist Intelligence Unit pre rok 2018. Štúdia sa zaoberala 140 mestami z celého sveta a hodnotila ich stabilitu, zdravotnú starostlivosť, kultúru, životné prostredie, vzdelávanie a infraštruktúru.

Vienna fotografia
Photo by tookapic

Zaujímavé je, že v prvej desiatke sú len 2 európske mestá a prevahu majú kanadské. Prvenstvo však patrí Viedni, kde žije aj množstvo Slovákov. Viedeň je vo všetkom, čo sa spomínalo vyššie, na tom oveľa lepšie nie len ako Bratislava, ale aj ako iné svetové mestá. Ľuďom sú tam poskytované služby na vysokej úrovni a niet divu, že tam neustále mieri stále viac Slovákov. Či už za prácou, ale sťahujú sa tam aj natrvalo za lepším životom.

Naše hlavné mesto – Bratislava, sa umiestnila na celkom slušnej priečke. Obsadila 64. miesto, čo je pekný výsledok vzhľadom na to, že nechala za sebou aj také mestá ako Dubaj, poľskú Varšavu, Peking či austrálsku Dohu. O niečo lepšie na tom je stovežatá Praha, ktorá obsadila 60. priečku. Na úplne poslednom, 140. mieste, skončil Damask.

Bratislava fotografia
Photo by Walkerssk

1. Viedeň
2. Melbourne
3. Osaka
4. Calgary
5. Sydney
6. Vancouver
7. Tokio
8. Toronto
9. Copenhagen
10. Adelaide
11. Zurich
12. Auckland
12. Frankfurt
14. Ženeva
14. Perth
16. Helsinki
17. Amsterdam
18. Hamburg
19. Montreal
10. Paríž
21. Berlín
22. Brisbane
23. Honolulu
24. Luxemburg
25. Mníchov
26. Wellington
27. Oslo
28. Dusseldorf
29. Brusel
30. Barcelona
.
.
.
64. Bratislava

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.