Možno ste si doteraz mysleli, že poznáte najmenšie mesto na svete. Schválne píšeme, že doteraz, pretože dnes vám ukážeme mesto s dvomi obyvateľmi. Áno, naozaj má 2 obyvateľov. Mesto sa nazýva Felicity, nachádza sa v Kalifornii a v roku 1986 ho založil Jacques-André Istel, ktorý je starostom mesta. 

Mesto samotný zakladateľ pomenoval po svojej manželke Felicite, ktorá je oficiálne druhou obyvateľkou. Toto nezvyčajné miesto navštívil chlapík menom Trevor Rogelstad, ktorý ho preslávil. Počas svojej navštevy zachytil mestskú šachovnicu, schody, ktoré neviedli nikam či 21 metrov vysokú pyramídu uprostred mesta. Napriek iba dvom obyvateľom má mesto aj vlastný kostol, cintorín a dokonca aj bludisko. 

Trevor zdieľal video na TikToku, kde sa okamžite stalo hitom. Ľudia, ktorí poznajú pár žijúci v meste písali, že sú to veľmi milí ľudia. Zaujímavé je tiež to, že mesto sa môže pochváliť múzeom histórie v Granite. Niektorí dokonca tvrdia, že Felicity sa nachádza presne v strede Zeme a že tamojšia pyramída tento stred označuje. 

Zdroj

Foto: TikTok

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.